منصوری گفت: 1200 بسته مواد غذایی در سال جاری بین نیازمندان لرستان توزیع شد.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی هلال احمر لرستان، حجت الاسلام فرزاد منصوری اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون پنج میلیارد تومان به بیماران خاص کمک شده و ۹۷ نفر برای دریافت تسهیلات کمک درمان معرفی شدند که سه میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان به آنان اعطا شده است.

وی با بیان اینکه داوطلبان کسانی هستند که بدون حقوق و بدون انتظار در گوشه گوشه جهان از سال ۱۳۰۱ به مردم خدمت بی‌منت انجام می‌دهند، افزود: یکی از شعارهای هلال احمر کاهش آلام بشریت است و وقتی کاهش آلام بشری را در کنار آموزه‌های دینی قرار می‌دهیم، می‌بینیم این کار چیزی است که خداوند و ائمه اطهار نسبت به آن تاکید کرده‌اند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در جمعیت هلال احمر لرستان با تأکید بر اینکه مجموعه هلال احمر متعلق به هیچ کسی نیست و هر کسی می‌تواند به اندازه توان خود در این مجموعه سهیم باشد، عنوان کرد: در ۹ ماهه اول سال جاری، از طریق بانک امانات هلال احمر استان لرستان به ۳۰۰ نفر، خدمات ارائه شده و نمونه آن امانت دادن دستگاه‌های اکسیژن‌ساز است.

وی با بیان اینکه دیگر محورهای خدمات هلال احمر کمک کردن به صورت بلاعوض و وام به دردمندان و بیماران نیازمند است، خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون پنج میلیارد تومان به بیماران خاص کمک شده و ۹۷ نفر برای دریافت تسهیلات کمک درمان معرفی شدند که سه میلیارد و ۶۰۰ میلیارد تومان به آنان اعطا شده است.

حجت‌الاسلام منصوری از دیگر فعالیت‌های هلال احمر استان لرستان را نذر آب دانست و با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون هزار و ۲۰۰ بسته غذایی و ۱۶ هزار پرس غذای گرم بین نیازمندان استان توزیع شده است، گفت: در ابتدای سال تحصیلی و به همت مجموعه هلال احمر استان لرستان، هزار بسته لوازم التحریر بین خانواده‌های نیازمند توزیع شده است.

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در جمعیت هلال احمر لرستان، خواستار ثبت‌نام مردم در هلال احمر و فراگیری دوره‌های آموزشی این مجموعه ازجمله دوره‌های کمک‌های اولیه شد و اظهارداشت: گاهی انسان با آموزش دیدن دوره‌های کمک‌های اولیه می‌تواند جان یک انسان را نجات دهد و در آیات و روایات از نجات دادن جان یک انسان، تعبیر به نجات جان تمام بشریت شده است.

انتهای پیام/