استاندار لرستان در نشست با قائم‌مقام وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از در اولویت قرار گرفتن ثبت جهانی 4 اثر منحصربه‌فرد استان خبر داد.

به‌گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان لرستان، فرهاد زیویار اظهارداشت: در این نشست در خصوص ثبت جهانی و ملی آثار تاریخی و طبیعی لرستان بحث و تبادل نظر شد، موضوع ثبت جهانی قلعه فلک‌الافلاک خرم‌آباد به عنوان یک مطالبه مهم، پل‌های تاریخی لرستان، دره شیرز کوهدشت و زمین‌لغزش سیمره از جمله مواردی بود که در این جلسه در خصوص آنها به عنوان اولویت‌های ثبت جهانی تصمیم گیری شد.

وی با اشاره به اینکه لرستان با ثبت ملی ۱۰۰ پل تاریخی، به عنوان پایتخت پل‌های تاریخی ایران شناخته شده است، افزود: ثبت جهانی این آثار می تواند ضمن حفاظت از هویت تاریخی، فرهنگی و معرفی آنها به نسل آینده، جذب گردشگری و رونق اقتصادی را نیز به دنبال داشته باشد.

استاندار لرستان عنوان کرد: لرستان در کنار جاذبه‌های تاریخی و طبیعی بی‌نظیر و منحصربه‌فرد به عنوان زادگاه مشاهیر به‌نام نیز شناخته شده است و در این جلسه در راستای ثبت ملی این سرمایه‌ها که میراث‌فرهنگی جامعه هستند مباحثی مطرح شد.

انتهای پیام/