اکبری با اشاره به بارش برف در ارتفاعات و مناطق کوهستانی لرستان، گفت: عصر روز سه شنبه سامانه بارشی جدید وارد لرستان می شود.

زینب اکبری در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک در رابطه با آخرین وضعیت آب و هوای لرستان طی ساعات و روزهای آینده اظهارداشت: بر اساس تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی و تصاویر دریافتی از ماهواره ها و همچنین با توجه به عبور امواج پایانی سامانه بارشی برای امروز در اغلب نقاط استان بارش ها به شکل پراکنده است.

وی افزود: در ارتفاعات و نواحی کوهستانی استان لرستان بارش پراکنده برف، همچنین در گردنه ها بارش برف و مه آلودگی هوا پیش بینی می شود.

معاون هواشناسی لرستان عنوان کرد: این سامانه بارشی از ساعات بعدازظهر امروز از روی جو استان به طور کامل خارج می شود و برای فردا و تا عصر روز سه شنبه جوی آرام به همراه پوشش ابر و گاهی وزش باد و در ساعات صبح مه آلودگی هوا و کاهش دید افقی پدیده های غالب لرستان است.

وی بیان کرد: از بعدازظهر روز سه شنبه مجددا جو استان تحت تاثیر شرایط ناپایدار قرار می گیرد که برای سه شنبه شب تا ساعاتی از صبح روز چهارشنبه در برخی نقاط جنوب، شرق و به ویژه جنوب شرق سبب بارش پراکنده باران و برف و گاهی وزش باد قابل ملاحظه می شود.

اکبری گفت: از نظر نوسانات دمایی نیز طی ۴۸ ساعت آینده دماهای شبانه به طور محسوس کاهش پیدا می کند بنابراین مدیریت مصرف حامل های انرژی توصیه می شود.

انتهای پیام/