بانوان لرستانی میزبان ۴ شهید گمنام دوران دفاع مقدس بودند و با ورود پیکر این لاله های پرپر مراسم «سوگواری دالکه» برگزار شد.

به گزارش سفیرافلاک، بانوان شهر خرم آباد امروز میزبان ۴ شهید گمنام دوران دفاع مقدس بودند و با ورود پیکر این لاله های پرپر مراسم «سوگواری دالکه» برگزار شد.

مریم سپهوند مسئول بسیج جامعه زنان سپاه استان لرستان در حاشیه مراسم استقبال از شهدای گمنام در مصلی الغدیر ضمن تسلیت ایام فاطمیه گفت: روز سه شنبه ۲۹ اذر کاروان شهدای جاوید الاثر از شهرستان الیگودرز وارد استان شده اند.

وی گفت: روز چهارشنبه ۳۰‌ آذر صبح تا ظهر مراسم تشییع شهدا در گلزار شهدای جاویدالأثر ازنا و شب مراسم شبی با شهدا در شهرستان دورود برگزار شد.

مسئول بسیج جامعه زنان سپاه استان لرستان در ادامه گفت: روز پنج‌شنبه یکم دی ماه در شهرستان دلفان شهدا تشییع شدند.

سپهوند تصریح کرد: جمعه دوم دی ماه صبح تشییع شهدا در شهرستان چگنی برگزار شد.

وی عنوان کرد: روز شنبه سوم دی صبح تا عصر تشییع شهدا در کوهنانی و گراب شهرستان کوهدشت و در شب مراسم شبی با شهدا در پلدختر برگزار شد.

این مسئول گفت: امروز یکشنبه که مصادف با چهارم دی ماه است صبح تشییع شهدا در شهرستان‌ معمولان برگزار گردید و ساعت ۱۳ مراسم استقبال از کاروان شهدا در میدان امام خمینی خرم آباد برگزار شد.

سپهوند با بیان اینکه برنامه استقبال از شهدای گمنام مختص به بانوان روز یکشنبه چهارم دی ماه است عنوان کرد: ساعت ۱۵ اجتماع ویژه خواهران با عنوان «سوگواری دالکه» با ورود پیکر مطهر چهار شهید گمنام در مصلی خرم‌آباد برگزار شد که در این راستا چندین جلسه با کل اقشار بانوان گرفته شده است و همه قشرها در این زمینه اعلام آمادگی کردند؛ و مراسمات شبی با شهدا در مسجدالاقصی، جوادالائمه و صاحب الزمان (عج) خرم آباد برگزار می شود.

وی گفت: روز دوشنبه پنجم دی انتقال پیکر مطهر یکی از شهدا به بروجرد و یکی دیگر از شهدا به رومشکان راخواهیم داشت و بعد از آن شبی با شهدا در بروجرد، رومشکان و حسینیه ثارالله سپاه خرم‌آباد انجام می گیرد.

وی عنوان کرد: روز سه‌شنبه که مصادف با ششم دی ماه و همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه(س) تشییع پیکر مطهر شهدا در خرم آباد، بروجرد و رومشکان انجام می گیرد و سپس مراسم خاکسپاری دو شهید گمنام در سپاه بروجرد و تپه چغا رومشکان را خواهیم داشت.

سپهوند خاطرنشان کرد: دو شهید جاویدالاثر در خرم آباد محل جدید ستاد سپاه لرستان واقع در خیابان ۶۰ متری و دیگر شهید بزرگوار در دانشکده فنی و حرفه‌ای پسران خرم‌آباد به خاک سپرده می شوند‌.
وی ضمن دعوت از بانوان هم استانی در مراسم تشییع شهدای گمنام گفت: از بانوان هم استانی، مادران و خواهران دعوت می کنیم از شهدای که به تأسی از حضرت زهرا سلام الله علیه از جان خود برای حفظ اسلام وانقلاب گذشتند به شایستگی میزبانی کنند‌.

انتهای پیام/