محمدی گفت: ۱۶ هکتار زمین به متقاضیان واگذار شده که بیشترین آنها مربوط به شهرک‌های صنعتی خرم‌آباد، الیگودرز و دورود است.

فرزاد محمدی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهارداشت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۸ فقره قرارداد واگذاری زمین در شهرک‌ها و نواحی صنعتی لرستان منعقد شده که حجم سرمایه‌گذاری‌های انجام شده ۶۰ میلیارد تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد قابل توجهی داشته است.

وی افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۶ هکتار زمین به متقاضیان واگذار شده است که بیشترین آنها مربوط به شهرک های صنعتی خرم آباد، ۱ و ۲ صنعتی الیگودرز و ۲ دورود بوده و اشتغال پیش بینی شده در این طرح‌ها  ۲۸۶ فرصت شغلی می باشد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان لرستان عنوان کرد: واگذاری زمین به صورت پنج الی ۱۵ درصد نقد و ۸۵ الی ۹۵ درصد است و مابقی به صورت اقساط ۱۲ الی ۱۴ قسط که هر سه ماه یکبار است و بازپرداخت آن به صورت ۳۶ الی ۴۲ ماه و امکان استمهال دو قسط از کل اقساط به مدت شش ماه وجود دارد.

وی با اشاره به وجود ۲۴ شهرک و ناحیه صنعتی مصوب در لرستان، گفت: یکی از این شهرک‌ها، شهرک صنعتی تخصصی پتروشیمی لرستان است که به صورت خصوصی اداره می‌شود و بقیه شهرک‌ها دولتی هستند که از این تعداد ۱۸ شهرک صنعتی به بهره‌برداری رسیده و آمادگی استقرار واحدهای صنعتی را در خود دارند، همچنین ۱۸ شهرک مذکور دارای امکانات زیربنایی اصلی مانند آب و برق است و  ۱۶ شهرک و نواحی صنعتی نیز دارای گاز است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان لرستان بیان کرد: ۲۷ طرح عمرانی و زیرساختی در شهرک‌ها و نواحی استان لرستان از ابتدای سال تاکنون در راستای تامین زیرساخت برای حضور سرمایه‌گذاران در دست اجراست که ۶۲۳ میلیارد ریال ارزش طرح‌های عمرانی در دست اجرا در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان لرستان است و با اجرای پروژه‌های عمرانی افزایش رونق در بخش تولید و صنعت استان رقم زده می‌شود.

انتهای پیام/