همزمان با شب شهادت حضرت فاطمه(س) پیکر پاک یکی از شهدای گمنام وارد بروجرد شد و مورد استقبال بی نظیر مردم مومن و شهیدپرور این شهرستان قرار گرفت.

به گزارش سفیر افلاک، همزمان با ایام فاطمیه کاروان آلاله های سرخ وارد کشور شدند و حال و هوای بسیاری از شهرهای کشور با ورود پیکر پاک شهدای گمنام، کربلایی شد.

لرستان این روزها میزبان چهار شهید گمنام شده است، بار دیگر شهرها معطر به عطر شهدا شد و همه به استقبال شهدایی آمده اند که سالها پیش برای دفاع از وطن و ارزش ها جان خود را تقدیم کردند، هنوز هم پدران و مادران زیادی چشم به راه فرزندان خود نشسته اند تا شاید پیکر آنها پس از سالها دوری از وطن به زادگاهشان بازگردد.

امروز بروجرد میزبان یکی از شهدای گمنام است، بوی اسپند و گلاب از دور به مشام می رسد، از بلندگوها نوای شهید گمنام سلام شنیده می شود و همه بی تاب در انتظار رسیدن پیکر پاک شهید هستند و آمده اند تا با زمزمه های مادرانه و پدرانه بگویند همه ما قدردان شما عزیزان هستیم.

مادری قاب عکس پسرش را در بغل گرفته و انتظار رسیدن پیکر شهید را دارد، آرام می گوید سالهاست منتظر رسیدن خبری از پسرم هستم و برای همین وقتی شهید گمنام به شهر می آید بی صبرانه خودم را می رسانم چرا که همه شهدا فرزندان ما هستند.

تجدید بیعت جوانان با شهدا

یک جوان بروجردی گفت: همه ما جوانان راه شهدا را تا آخرین نفس ادامه خواهیم داد، یادمان نمی رود که همین شهدا برای دفاع از کشور و انقلاب حماسه ای بزرگ آفریدند و امروز تلاش می کنیم تا با الگو گیری از شهدا در مسیر انقلاب و اهداف انقلاب قدم برداریم.

وی افزود: شهدا در گام اول انقلاب برای تثبیت انقلاب و دفاع از ارزشها قهرمانانه ایستادند و آسمانی شدند و امروز نوبت ما جوانان است که در گام دوم انقلاب گوش به فرمان رهبری باشیم تا بتوانیم در مسیر شهدا حرکت کنیم.

امروز مردم مومن و شهید پرور بروجرد به استقبال شهید گمنام آمده بودند تا بار دیگر تجدید بیعتی با آرمان های شهدا داشته باشند، آمده بودند که پیکر پاک شهید را تا بهشت بدرقه نمایند و از شهدا مدد بگیرند تا در همین راه برای استمرار انقلاب تلاش نمایند.

پیکر پاک شهدا در حالی تشییع و به خاک سپرده می شود که همزمان با شب شهادت حضرت فاطمه(س) است، در دوران دفاع مقدس رزمندگان زیادی سربندهایی مزین به نام بی بی دو عالم را بسته و با ذکر یا زهرا(س) راهی میدان نبرد با دشمن می شدند.

خاکسپاری پیکر شهید گمنام در محوطه سپاه بروجرد

سرهنگ احمد حسنوند فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بروجرد در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه(س) پیکر پاک چهار شهید گمنام وارد استان لرستان می شود که یکی از شهدای گمنام در بروجرد تشییع و به خاک سپرده می شود.

وی افزود: مراسم استقبال از شهید گمنام در بروجرد امروز دوشنبه عصر ساعت ۱۵ و ۳۰ دقیقه از میدان شهدا به سمت سپاه برگزار و بعد از نماز مغرب و عشاء در حسینیه ثارالله مراسم شبی با شهدا برگزار خواهد شد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بروجرد تصریح کرد: روز سه شنبه ششم دی ماه که مصادف با سالروز شهادت حضرت فاطمه(س) می باشد پیکر شهید گمنام از مسجد امام(ره) تا امامزاده جعفر(ع) تشییع و سپس در یادمان شهدا که در محوطه ناحیه مقاومت بسیج بروجرد آماده شده است، به خاک سپرده می شود.

انتهای پیام/