9 دی بزرگترین حماسه دشمن شناسی را به نمایش گذاشت و با درایت رهبری و بصیرت مردمی طومار فتنه 88 در هم پیچید.

به گزارش سفیرافلاک، «۹ دی» یادآور حماسه‌ای بزرگ در تاریخ انقلاب اسلامی است، حماسه‌ای که مردم ایران اسلامی با حضور بی نظیر و عاشورایی خود به خیابان آمدند تا با راهپیمایی خود بگویند تا پای جان برای حفظ اصول اسلام و آرمان‌های انقلاب ایستاده‌اند.

حرکت ساختارشکنانه آشوبگران در عاشورای سال ۸۸ و هتک حرمت به سید و سالار شهداء، با واکنش قاطعانه مردم مواجه شد و ملت حماسه‌ساز ۹ دی شدند و قاطع در برابر فتنه گران ایستادند.

حماسه ۹ دی نماد عزت، استقلال و بصیرت مردمی است و در این روز  زن و مرد، پیر و جوان به میدان آمدند و با صدای رسا اعلام کردند که اگر دشمن در برابر دین آنها بایستد در برابر تمام دنیای آنها خواهند ایستاد.

به مناسب سالروز حماسه ۹ دی در گفتگویی با حجت الاسلام والمسلمین درویشی نماینده ولی فقیه در سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان به نقش سران فتنه، رسانه‌های داخلی و خارجی، معاندان انقلاب در به وجود آمدن فتنه ۸۸ و همچنین نقش مردم و مقام معظم رهبری در خنثی سازی این فتنه و پیدایش حماسه ۹ دی پرداختیم که در ادامه به شرح زیر آمده است.

حجت الاسلام والمسلمین درویشی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک ۹ دی را جلوه بصیرت مردمی دانست و گفت: از ابتدای انقلاب اسلامی تا به امروز رهبری نقش برجسته‌ای در خنثی‌سازی فتنه‌ها داشته است.

شکل گرفتن فتنه ۸۸ برای براندازی نظام اسلامی

حجت الاسلام والمسلمین علی درویشی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهارداشت: فتنه ۸۸ را برای براندازی نظام اسلامی شکل دادند و در بستر اعتراضات اجتماعی و انتخابات سال ۸۸ شکل گرفت.

وی افزود: در واقع کسانی که از نتیجه انتخابات ناراضی بودند (به دلیل عدم اقبال مردم) به این بهانه که در انتخابات تقلب شده است، یک اعتراضات اجتماعی را رقم زدند که سبب شکل‌گیری فتنه‌ای شد که همه شاهد آن بودیم.

نماینده ولی فقیه در سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان عنوان کرد: در فتنه ۸۸ نقش بیگانگان و معاندان نظام بسیار برجسته بود به طوری که رهبری اغتشاشات و فتنه ۸۸ به عهده آمریکایی‌ها بود.

حضور با بصیرت مردم در راهیپمایی ۹ دی

وی بیان کرد: در جریان فتنه ۸۸ جریانات داخلی نیز کاملا هم سو در جهت تقابل با نظام حرکت می‌کردند، نشریات و فضای مجازی آن زمان کمتر تاثیر گذار بود اما از طریق سایت‌ها تلاش می‌کردند تا بتوانند مردم را در مقابل نظام قرار دهند اما با حضور مردم در راهیپمایی ۹ دی نقشه آنها نقش بر آب شد.

 حجت الاسلام والمسلمین درویشی گفت: آن زمان خیانت اصحاب داخلی و کسانی که آب به آسیاب دشمن ریختند این بود که مردم را به اشتباه می‌انداختند و از کسانی که توقع نمی‌رفت دقیق همان کاری را انجام می‌دادند که دشمن انجام می‌داد.

بزرگان فتنه در فتنه ۸۸ نقش بسیار مخربی داشتند

وی با اشاره به اینکه در فتنه ۸۸، بزرگان فتنه نقش بسیار مخربی داشتند تصریح کرد: در کنار آن جریان خارجی که نقش هدایت فتنه را به عهده داشت، خیانت بزرگان فتنه در اظهارنظرها، اعلامیه‌ها و اطلاعیه‌هایشان و همچنین در اطلاعات غلط به مردم دادن  و  تحریک احساسات مردم برای ریختن به خیابان‌ها مشهود بود و اینها خیانت‌هایی بود که از دست، زبان و اقدام معاندان داخلی و سران فتنه مشاهده کردیم.

نماینده ولی فقیه در سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان خاطرنشان کرد: از ابتدای انقلاب اسلامی تا به امروز رهبری نقش برجسته‌ای در خنثی‌سازی فتنه‌ها داشته است، توطئه‌هایی که سرنخ آن‌ها به خارجی‌ها وصل می‌شود و توطئه‌های داخلی همه اینها با دست با کفایت رهبری باز شد و گره‌هایی بود که دشمنان برای نظام ایجاد کردند.

وی اظهارداشت: رهبری مانند شبکه نورانی و خورشید درخشانی است که وقتی می‌درخشد عالم را نورانی می‌کند به خاطر همین است که بیشترین دشمنی‌ها بر علیه رهبری است، چون رهبری به موقع هدایت‌گر مردم است و واقعیت را بیان، حقایق را روشن و مردم را بیدار می‌کند و نمی‌گذارند که دشمنان از فتنه‌ها چیزی به دست بیاورند.

 حجت الاسلام والمسلمین درویشی با بیان اینکه جلوه بصیرت مردمی در ۹ دی بود افزود: مردم وقتی دیدند فتنه‌گران به مقدسات توهین و راه شهدا توهین می‌کنند و پایبند به ارزش‌های انقلاب نیستند وارد میدان شدند.

دشمن شناسی مردم در ۹ دی

وی بصیرت مردمی را دشمن شناسی مردم دانست و عنوان کرد: ما در ۹ دی دشمن شناسی مردم را در حد اعلی خودش دیدیم، بدون اینکه فراخوانی داده شود و مقام معظم رهبری دستوری بدهند دیدید که مردم آمدند و وارد میدان شدند و این نشان دهنده این است که مردم بصیرت دارند.

 نماینده ولی فقیه در سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان بیان کرد: هرجا که بصیرت باشد نتیجه بسیار ملموسی برای نظام داشته است، وقتی گروه‌هایی به مقدسات و مساجد حمله کردند همه مردم فهمیدند که اینها واقعا با مقدسات هم مشکل دارند و مردم متوجه شدند کسانی که در زمره پایبندی به ارزش‌ها نیستند نباید به آنها اعتماد کرد.

وی گفت: ما جلوه بصیرت را در انتخابات دیدیم و مردم به سمت و سویی رفتند که دقیقا برخلاف آن چیزی بود که معاندان تبلیغ می‌کردند.

حجت الاسلام والمسلمین درویشی تصریح کرد: رسانه‌های خارجی از قبل با پول آمریکایی‌ها برای ضربه زدن به نظام آرایش جدی گرفته بودند و در کنار سازمان‌های بین‌المللی، سرویس‌های جاسوسی و کشورهای معاند و دشمن فعال بودند.

وی بیان کرد: در جریان فتنه ۸۸ چه رسانه‌های شنیداری و دیداری و چه فضای مجازی کشورهای معاند فعال و به دنبال کشاندن مردم به خیابان برای ضربه به نظام بودند.

نماینده ولی فقیه در سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان اظهارداشت: رسانه‌های داخلی نیز دو گروه بودند یکی رسانه‌های هم سو با جریانات انقلاب که روشنگری کرده و نقش بسیار خوبی ایفا کردند دیگری رسانه‌های هم سو با بیگانگان و در واقع پیاده نظام دشمن بودند که برای ضربه به نظام جمهوری اسلامی نقش بسیار مخربی داشتند و اطلاعات غلط می‌دادند و دقیق مروج همان چیزی بودند که آمریکا، صهیونیست و سعودی‌ها به دنبال آن بودند.

انتهای پیام/