ائمه جمعه لرستان با اشاره به اینکه 9 دی روز تجلی بصیرت و میثاق امت با ولایت است، گفتند:مدیران توانمند با کار جهادی می توانند مشکلات را حل کنند.

به گزارش سفیرافلاک، حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی در خطبه های نماز جمعه خرم آباد اظهار داشت: ۱۲ دیماه سالروز ارتحال آیت اله مصباح یزدی است که ایشان استاد اخلاق و عالم بودند، شخصیتی مبارز در جهات علمی و عقیدتی و محکم و استوار در برابر انحرافات بودند.

وی افزود: از مردم استان تشکر می شود که در دهه فاطمیه با شور و شعور، معرفت و محبت خود را به پیشوایان معصوم نشان دادند که با بدرقه شهیدان گمنام همراه بود و به این معنا که آرمانها و ارزش های دینی و اسلامی حرف اول را در این کشور اسلامی می زند.

امام جمعه خرم آباد تصریح کرد:  9 دی روز بصیرت و میثاق امت و ولایت است، در سال ۸۸ انتخاباتی باشکوه برگزار شد و کسی که بازنده انتخابات بود خود را پیروز اعلام کردند و در بین مردم ایجاد تفرقه کردند و نظام را به تقلب در انتخابات متهم کردند و این سوال باقی است که اگر کسانی که در باب انتخابات اعتراض دارند باید از مجاری قانون اقدام کنند و نه این که مردم را در مقابل هم قرار دهند.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی گفت: مردم در روز ۹ دی پشتیبانی خود را از ولایت نشان دادند و این روز همیشه گرامی داشته می شود.

وی با اشاره به ۱۳ دی سالروز شهادت شهید حاج قاسم گفت: این بزرگ مرد فرمود افتخار ما شهادت است و توجه به مکتبی که شهید سلمانی در آن تربیت شد، دل سپردن به راه امامین انقلاب و اطاعت از این بزرگوار، راه موفقیت شهید سلیمانی شد.

امام جمعه خرم آباد گفت: در حادثه شیراز سه دانش آموز این سرزمین به شهادت رسیدند ولی مردم به خیابان آمدند و دفاع از ولایت و ارزشها را به نمایش گذاشتند.

۹ دی روز تجلی بصیرت و میثاق امت با ولایت است

حجت الاسلام سید علی حسینی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بروجرد اظهار داشت: تذکر به دولت از سر دلسوزی است، برخی مدیران ناتوان هستند و اغلب این مدیران سفارشی بوده لذا مدیر سفارشی بعید است که خوب کار کند و دولت باید در دادن مسئولیت به افراد دقت کند چرا که امروز به مدیریت توانمند و دغدغه مند و مردمی نیاز داریم امروز مدیران باید جهادی و انقلابی عمل کنند.

وی روز ۹دی را روز بسیار مهم در تاریخ کشور برشمرد و افزود: این روز در واقع روز بصیرت است، در انتخابات سال ۸۸ متاسفانه سران فتنه با هماهنگی غرب به نظام اسلامی ضربه زدند، موضع گیری سران فتنه از بی بصیرتی بود که مردود شدند و همیشه بی بصیرتی همواره به اسلام ضربه وارد شده است.

امام جمعه بروجرد عنوان کرد: حادثه غمبار کربلا به دلیل بی بصیرت مردم پیش آمد و امروز اگر بصیرت نباشد طعمه دشمنان خواهیم شد، البته اکثریت ملت ایران با بصیرت هستند و مردم با بصیرت مشکلات را تحمل می کنند تا اسلام و قرآن و ولایت زنده بماند.

حسینی با اشاره به سالروز شهادت حاج قاسم سلیمانی گفت: سردار سلیمانی دارای امتیازات فراوانی بود، ایشان مومن واقعی و در حد سلمان و عمار و اویس قرنی بود، مجاهدی با بصیرت، عارف عملی که شهادت پاداش مجاهدت های او بود و شهید حاج قاسم بزرگ مردی که با اعتقادات عمیق مطیع محض ولی فقیه بود.

وی بیان کرد: تذکر به واحدهای صنفی نباید محلی برای هتک حرمت به مقدسات دینی باشد که واحد صنفی آنان پلمپ می شود.

امام جمعه بروجرد گفت: آمریکا در حال شیطنت برای ادامه جنگ روسیه و اوکراین است و به اوکراین قول تحویل سامانه موشکی داده که این موضوع نمی تواند به اوکراین کمک کند زیرا این سامانه موشکی قدرت و توانایی با روسیه را ندارد و آمریکا می خواهد جنگ روسیه و اوکراین طولانی شود.

انقلاب اسلامی پرچم عدالت را در جهان برافراشته است

حجت الاسلام ابراهیم طهماسبی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته کوهدشت، اظهار داشت: حماسه ۹دی روز تجلی بصیرت و میثاق امت با ولایت بود و انقلاب اسلامی را بیمه کرد.

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی پرچم معنویت، عدالت، علم، جهاد و بصیرت را در جهان برافراشته است، افزود: امروز ایران خط مقاومت را تشکیل داده است و ما مقام سردار مقاومت شهید سلیمانی را که باعث عزت جامعه اسلامی شد را گرامی می داریم.

امام جمعه کوهدشت عنوان کرد: اسلام بر ۵پایه نماز، روزه، زکات، حج، جهاد و ولایت پایه‌گذاری و استوار می باشد و کلمه «لا اله الا الله» و ولایت امیر المومنین(ع) ما را نگه داشته است.

وی تصریح کرد:ولایت حافظ ارزش‌ها است و جریانات فاسد را متلاشی می کند، سال ۸۸ همه مردم به میدان آمدند و بصیرت خود را به نمایش گذاشتند.

طهماسبی گفت: مسئولان اقتصادی کشور بایستی وضعیت مسکن، بانکها و بازار ارز را ساماندهی کنند، راه حل رفع مشکلات اقتصادی مدیریت چابک، به روز و متعدانه است، ما در این راستا دارای ظرفیتهای زیادی هستیم.

امام جمعه کوهدشت عنوان کرد: انقلاب با کسی تعارف ندارد، حیات انقلاب این است هر جریانی که می خواهد جلو انقلاب را بگیرد نابود شود؛ مکتب شهید سلیمانی مکتب جهاد،اخلاص و ولایت پذیری بود، همه ما با وحدت و بصیرت و ولایت مداری با انقلاب همراه خواهیم بود.

انتهای پیام/