در فتنه اخیر بالغ بر 1700 میلیارد تومان خسارت وارد شد و با توجه به هراس دشمن از شکل گیری نقطه مثبت در اقتصاد کشور، سعی در تعطیلی بازار داشتند.

به گزارش سفیرافلاک، از بدو پیروزی انقلاب اسلامی ایران تاکنون دشمنان همیشه به بهانه های مختلف به دنبال ضربه زدن به ملت ایران بوده اند و بعد از شکست دشمنان بعد از هشت سال جنگ تحمیلی، دشمنان از راهبرد جنگ نرم وارد شدند و برهمین اساس از توطئه ها و جنگ های فرهنگی، اقتصادی، تحریم، تهدید و هرآنچه در توان داشتند را به کار گرفتند تا به هدفشان برسند ولی در طول این سالها ایران با سرعت بیشتری به سمت قله پیشرفت حرکت کرده و آنچه نصیب دشمنان شده، زوال و نابودی بوده است.

امنیت، یکی از مهمترین های اقتدار جمهوری اسلامی ایران است و با تکیه بر همین مولفه طی این سالها ایران توانسته تا در همه عرصه ها به موفقیت دست یابد از همین رو معاندان و ضد انقلاب به هر بهانه، مولفه امنیت را مورد هدف قرار می دهند تا بتوانند با ناامن جلوه دادن کشور، به هدفشان برسند.

در فتنه سال ۸۸ دشمنان داخلی و خارجی به بهانه تقلب در انتخابات، اصل نظام را مورد هدف قرار دادند و چندین ماه اغتشاش و آشوب توسط آشوبگران شرایط را ملتهب کرده بود تا جایی پروژه کشته سازی، توهین به مقدسات و سایر ناهنجاری ها را در دستور کار قرا دادند و در نهایت روسیاه شدند.

در اواخر شهریور ماه امسال بود که به بهانه مرگ مهسا امینی، سوت اغتشاشات توسط عده ای فتنه گر و آشوبگر در کشور نواخته شد، عده ای هم که فریب تبلیغات و دروغ های دشمن در فضای مجازی را خورده بودند به میدان آمدند، در گام اول خسارت به اموال عمومی، آتش زدن خودرو، تخریب شیشه بانک و صدها خسارت دیگر به اموال عمومی وارد کردند، در گام بعدی عده ای سعی کردند تا از فرصت اغتشاش برای ضربه به بخش اقتصاد استفاده کنند و با زور و قُلدری به برخی از کسبه اجبار می کردند که باید مغازه های خود را تعطیل کنند و در غیر این صورت چسب در قفل های مغازه می ریختند.

خسارت ۱۷۰۰ میلیاردی فتنه اخیر در کشور

این در حالی بود که با شیوع کرونا، خسارت های مالی زیادی به بخش اقتصاد کشور وارد شد و قطعا در این اغتشاشات، هدف ضد انقلاب بازهم ضربه به اقتصاد کشور بود که خوشبختانه کسبه و بازاریان آنها را همراهی نکردند.

به گفته میراحمدی معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور در حوادث اخیر ۱۷ هزار میلیارد ریال خسارت به مکان‌های دولتی و خصوصی، اشخاص، خودروها، منازل و… وارد شد و در این میان فروشگاه‌ها و مغازه‌هایی غارت شدند یا آنها را به آتش کشیدند.

همچنین در جریان اغتشاشات اخیر، بالغ بر ۲۰۰ نفر جان خود را از دست دادند که شامل شهدا و افراد بی گناه قربانی پروژه کشته سازی، مردم بی‌گناه جان باخته و اغتشاشگران و اعضای گروهک های تجزیه طلب می شود.

دشمن به دنبال جلوگیری از نقطه قدرت در اقتصاد است

مهدی اسماعیلی کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهارداشت: دشمن به صورت کلی با وجود جمهوری اسلامی ایران مخالف است به جهت اینکه جمهوری اسلامی ایران، منافع آنها را به خطر انداخته است، البته در زمان های مختلف دشمن براساس شرایط خاصی که می توانند ورود پیدا کند و مسلط شود دست به اقداماتی از جمله ترور و فتنه زده است.

وی افزود: در اوایل انقلاب، نبرد دشمن به صورت نظامی بود و با توجه به نوپا بودن انقلاب اما دشمن را شکست داد و امروز به لحاظ نظامی به قدرت بازدارندگی رسیده ایم و دشمن جرات تفکر در این زمینه را ندارد از همین رو دست به سایر اقدامات می زند و امروز یکی از خاکریزها، موضوع اقتصادی است.

کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: در حوادث اخیر، دشمن بر روی موضوعات اقتصادی تمرکز کرده بود چرا که دشمن به خوبی می داند در اقتصاد می خواهیم به نقطه مثبت برسیم از همین رو سعی دارد تا جلوی اقدامات ایران در زمینه اقتصادی را بگیرد.
اسماعیلی بیان کرد: امروز با تغییر و تحولی که در بحث اقتصادی رخ می دهد و گره هایی که باز می شود، دشمن بر بحث اقتصاد تمرکز یافته لذا در جریان فتنه اخیر سعی کردند تا التهابات را به سمت و سوی کسبه و بازار بکشانند و دشمن متوجه شده که نقطه قدرتی در اقتصاد در حال شکل گیری است و مخاطره در اقتصاد را هدف قرار داد.
وی با اشاره به عده همراهی مردم با اغتشاشاگران، بیان کرد: کسبه همیشه جزیی از مردم بودند که همیشه در طول این سالها پای انقلاب ایستاده اند به طوری که هر جا نیاز به حضورشان بوده و مورد هجمه قرار گرفته است، محکم ایستاده اند لذا دشمن عده ای را اجیر کرده بود تا در صورت عدم همراهی کسبه در اعتراضات، چسب در قفل مغازه ها ریخته و رعب و وحشت ایجاد کنند.

هدف دشمن در حوادث اخیر ایجاد ناامیدی بود

کارشناس مسائل سیاسی عنوان کرد: پشتوانه جمهوری اسلامی ایران، ملت است و دشمنان در هر برهه ای سعی دارند تا با امپراتوری دروغ، اذهان مردم را دچار خطای محاسباتی کنند و بعد از شکست معاندان در جریانت اخیر که سعی در تعطیلی کسبه و بازار را داشتند، دست به حوادث تروریستی زدند که دقیقا مانند دهه ۶۰ این کار را انجام دادند و گواه آن این است که ما در کشور ۱۷ هزار نفر شهید ترور داریم.

اسماعیلی بیان کرد: دشمن می خواهد یکی از مهمترین مولفه های قدرت کشور را که امنیت است، خدشه دار کند و با ایجاد فضای ناامنی و جو روانی، بتوانند به اقتصاد به گونه ای ضربه بزند که هم فروشنده و هم مصرف کننده آسیب ببینند، در مجموع هدف دشمن در حوادث اخیر این بود که احساس امید را سلب کند.

وی خاطرنشان کرد: در اغتشاشات اخیر علاوه بر اینکه تعداد زیادی توسط عده ای، داعشی وار به شهادت رسیدند، خسارت های مالی زیادی هم به جای گذاشتند و هدف از تخریب اموال عمومی این بود که بتوانند هزینه های دولت را افزایش دهند تا دولت نتواند در بخش اقتصاد اقدامات موثر را انجام دهد و تلاش کردند تا از رسیدن ایران به قله سربلندی جلوگیری کنند.

هدف دشمن در فتنه اخیر، اقتصاد بود

رضا سپهوند کارشناس مسائل اقتصادی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهارداشت: در فتنه اخیر دشمن بر روی تعطیلی بازار اصرار زیادی داشت و مشهود است که هدف دشمن اقتصاد است، کشورهای غربی در راس آنها آمریکا و اروپا به دلیل اینکه در توافق هسته ای نتوانستند به جایی برسند سعی کردند تا اقتصاد را ناموفق جلوه دهند و این را به وسیله ناآرامی هایی که در کشور بود پیش بردند.

وی افزود: معاندان در حوادث اخیر کشور سعی کردند فضای سرمایه را متشنج کنند تا جایی که بسیاری از شرکای خارجی و کسانی که طرف معامله بودند، دست نگه داشتند، حتی این شرایط سبب شد تا صادرات نیز تحت تاثیر قرار گیرد و بازار ارز را متلاطم کرد.

کارشناس مسائل اقتصادی بیان کرد: برخی از کسب و کارها منتظر ثبات در بازار ارز بودند و دقیقا معاندان روی این نقطه زوم کرده بودند تا با ایجاد فضای ناامنی و جو روانی بتوانند اقتصاد را ضربه بزنند و سبب شد تا قیمت ارز رقم های زیادی را تجربه کند.

سپهوند خاطرنشان کرد: در ناآرامی های اخیر، نقشه و توطئه کشورهای غربی، اقتصاد بود و تلاش کردند تا علاوه بر ناآرامی های اجتماعی بتوانند شرایط را برای تلاطم در بازار اقتصاد هم فراهم کنند، معیشت مردم را نیز نشانه گرفته بودند و با انتشار کلیپ هایی از غارت فروشگاه ها می کوشیدند تا شرایط اقتصاد را در کشور ملتهب نشان دهند در حالی که کسبه و بازار اینها را همراهی نکردند.

وی گفت: توسل معاندان به ایجاد تشنج در فضای اقتصاد نشان از هراس آنها از پیشرفت ایران در عرصه اقتصادی بود، لذا هرچه اقتصاد به سمت شکوفایی و سامان حرکت کند، می تواند کشور را در اقتدار روز افزون نماید.

انتهای پیام/