حجت الاسلام شاهرودی گفت: نفوذ گفتمان انقلاب اسلامی در میان ملت‌ها و دولت‌های اسلامی از دیگر دستاوردهای حاج قاسم است.

به گزارش سفیرافلاک، حجت الاسلام والمسلمین محمود محمدی شاهرودی ظهر امروز در مراسم سالروز شهادت سردار سلیمانی که در مصلی الغدیر خرم‌آباد برگزار شد، اظهارداشت: شهید سلیمانی سیدالشهدای جبهه مقاومت بود و همه باید تلاش کنیم در مسیری که همه شهدا در طول تاریخ برای ما ترسیم کردند، در این مقطع مهم و حساس تاریخ انقلاب اسلامی، گام های بلندی برداریم.

وی افزود: مهمترین شاخصه حاج قاسم که سبب شده بعد از چند سال این چنین در جای جای کشور آحاد مردم حضور پیدا کنند، اخلاص شهید سلیمانی بود چرا که کار و سخنش برای خدا بود، بزرگ مردی که دنبال دیده شدن نبود اما خدا او را بلند کرد و در همه عالم نام حاج قاسم ماندگار شد و به بلندای تاریخ می درخشد و می ماند.

رئیس سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون کشور تصریح کرد: یکی از مهمترین عواملی که سبب حیات جامعه می شود، جهاد است و حاج قاسم هرچه خواست برای دین و جمهوری اسلامی بود، در میدان جهاد تبیین فرمایشات سردار دلها مشهود است و هر کسی اهل جهاد باشد اینگونه در مسیر حق حرکت می کند تا جایی که پیشنهادها او را از مسیر اصلی بازنمی دارد و اصالت خود را در میدان رزم حفظ کرد و خدا اینچنین حاج قاسم را بلند کرد.

حجت الاسلام شاهرودی عنوان کرد: عدم اعتماد به دشمن از دیگر ویژگی های شهید سلیمانی بود، این در حالیست که برخی باور به وجود دشمن ندارند و یکی از ویژگی های مجاهدان عرصه جهاد تبیین، باور به وجود دشمن است، از دیگر ویژگی های این شهید بزرگوار این است که مجاهدان بین خودشان مهربان هستند، رفتار ایشان با فرزندان شهدا بسیار بی نظیر بود و در برابر فرزندان شهدا خاضع بود.

وی بیان کرد: برخلاف عده ای که به برکت خون شهدا شهرت یافته و به مقام رسیدند سخنانی بر زبان می آورند که شرم آور است، اما حاج قاسم جان نثاری می کند و در حوادثی مانند سیل خود را به مردم می رساند تا بتواند در کنار مردم باشد.

رئیس سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون کشور عنوان کرد: نام شهید سلیمانی لرزه بر اندام دشمن می انداخت و دشمن میدان را ترک می کرد و باید با تمام وجود در برابر دشمن ایستاد.

حجت الاسلام شاهرودی با اشاره به دستاوردهای شهید سلیمانی، گفت: آگاهی بخشی به ملت های منطقه از مهمترین دستاوردهای ایشان بود که مردم را بیدار کرد و مردم منطقه را به میدان مبارزه با نظام سلطه آورد که با ترویج گفتمان مقاومت به این مهم دست یافت، همچنین ایده مبارزه با ظلم جزء باورهای دینی ماست و اندیشه مبارزه با ظلم و زور در جهان توسعه یافت و بعد از شهادت حاج قاسم در برخی از کشورها همچنان نام حاج قاسم بلند است.

وی گفت: نفوذ گفتمان انقلاب اسلامی در میان ملتها و دولت های اسلامی از دیگر دستاوردهای حاج قاسم است و گفتمان انقلاب که گفتمان اهل بیت(ع) است در بین ملتها نفوذ پیدا کرده و آمادگی تمسک به اسلام ناب محمدی را پیدا کردند و آگاه کردن ملتها به دارایی ها و توانایی خودشان از دیگر دستاوردهای مکتب شهید سلیمانی است.

رئیس سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون کشور خاطرنشان کرد: قرار گرفتن فلسطین در مرکز توجهات دستاورد دیگری است در حالی که دشمنان می خواستند فلسطین به فراموشی سپرده شود اما حضور حاج قاسم این برکت را به دنبال داشت که این مهم مورد توجه باشد و رویش گروه های جهادی در بسیاری از مناطق شکل گرفت و در مقابل با نظام سلطه سامان یافت، همچنین شکست های پی در پی نقشه های استکبار را شاهد هستیم و دشمنان دنبال این بودند با طرح خاورمیانه بزرگ، ایران را تحت فشار قرار دهند.

حجت الاسلام شاهرودی تصریح کرد: معامله قرن نیز با حرکت حاج قاسم شکست خورد، به وجود آورندگان داعش خودشان اذعان کردند که اگر این حرکت بزرگ نبود قطعا داعش ماندگار می شد ولی حاج قاسم با رشادت و از خودگذشتگی این کار بزرگ را رقم زد.

انتهای پیام/