شهادت سردار سلیمانی، آغاز اضمحلال نظام سلطه بود و تقویت جبهه مقاومت، دشمنان را در مسیر زوال تسریع بخشیده است.

به گزارش سفیرافلاک، روایت دست و انگشتری به جامانده از بزرگ مردی که برای امنیت منطقه و اقتدار جانش را تقدیم کرد، روایتی از ایثار و فداکاری مردی که معادلات دشمن را بر هم زد و در تثبیت مقاومت اسلامی در منطقه نقش مهمی را ایفا نمود، نامش حاج قاسم بود و از کودک و بزرگسال، پیر و جوان، ایرانی و غیر ایرانی به خوبی او را می شناختند چرا که سردار و محبوب دلها شده بود.

زمانی که استکبار جهانی، داعش را که دست پرورده خود بود برای ایجاد ناامنی به برخی از کشورها فرستاد، شهید سلیمانی وارد میدان شد تا پوزه آنها را به خاک بمالد، فرماندهی مهربان و دلسوز در برابر دوستان و مبارز و نترس در برابر دشمنانی که برای خاک وطن نقشه کشیده بودند، حرف و عملش یکی بود و همین سبب شد تا حرف هایش به دل بنشید و زمانی که گفت تا چند ماه دیگر داعش در منطقه نابود می شود، دقیقا همین اتفاق رخ داد.

مهمترین دستاورد حاج قاسم علاوه بر ایجاد امنیت و ایستادگی در برابر دشمن این بود که اقتدار اسلام و مقاومت اسلامی را به دنیا نشان داد، فرقی نمی کرد سوریه باشد یا عراق، جانانه و دلاورمردانه با همان روحیه جهادی و شهادت طلبی که در دوران دفاع مقدس داشت، برای نجات جان مظلومان می شتافت.

داعشی ها با ورود به عراق و سوریه، قصد داشتند وارد ایران شوند و دندان طمع را تیز کرده بودند ولی دیپلماسی فعال شهید سلیمانی، داعش را نابود کرد و افزایش قدرت مقاومت مهمترین هدفی بود که همیشه بر آن تاکید می کرد چرا که می دانست هرچه قدرت جبهه مقاومت افزایش یابد، دشمنان زودتر در مسیر زوال قرار می گیرند.

شهید سلیمانی، اسوه ولایتمداری

شهید حاج قاسم سلیمانی اسوه اخلاق، انسانیت، مهربانی، بصیرت، ولایتمداری، شجاعت و استکبار ستیزی بود که در قلب همه ملت های آزادیخواه جهان جای داشت، شهید سلیمانی به همه انسانها نگاهی محبت آمیز داشت، انسانی که آرامش در چهره اش خودنمایی می کرد و خدایی بودن حاج قاسم سبب محبوبیت ایشان در دلها شده بود.

یکی از ویژگی های مهم شهید سلیمانی ولایتمداری بود به طوری که همیشه گوش به فرمان امامین انقلاب بود، چه زمانی که به عنوان سرباز و رزمنده و در دوران دفاع مقدس به نبرد دشمن پرداخت و چه زمانی که به عنوان فرمانده قدس، ضربات سنگینی به دشمن وارد کرد.

شهید سلیمانی در شکل گیری محور مقاومت و تقویت و تحول در این محور نقش بسیار مهمی داشت و در مبارزه با صهیونیست و دشمنان به نمادی از مبارزه با تروریسم تبدیل شده بود تا جایی که بسیاری از کشورهای جهان که گرفتار زور و ظلم دشمنان هستند، با لبیک به ندای محور مقاومت و شهید سلیمانی در برابر دشمنان ایستاده اند.

خون تازه ای که در رگ ملت ایران جوشید

با توجه به اینکه شهید سلیمانی در خنثی کردن توطئه های استکبار نقش مهمی را ایفا کرد، از همین رو دشمنان احساس خطر کردند و توطئه شهادت ایشان را برنامه ریزی نمودند، این در حالی بود که دشمنان تصور می کردند با از بین بردن شهید سلیمانی، افکار و اندیشه های ایشان هم در دنیا از بین می رود، اما با شهادتش مسلمانان و دوستداران حاج قاسم بیدارتر شدند.

در ۱۳ دی ماه سال ۱۳۹۸ خبری مبنی بر شهادت مرد میدان اعلام شد، ملت ایران یکپارچه عزادار شدند و بسیاری از ملت های آزادیخواه نیز در غم شهادت سردار سلیمانی به سوگ نشستند و اینگونه بود که جمعیت عظیمی از ملت ایران در تشییع پیکر شهید سلیمانی حضور داشتند و گویای این بود که با شهادت سردار سلیمانی، خون تازه ای در رگ های ملت ایران به جوش آمده و حاج قاسم های زیادی هستند که این راه را ادامه می دهند.

اقتدار و تقویت جبهه مقاومت حاصل تلاش شهید سلیمانی بود

امیر علی حیدر امیری تحلیلگر مسائل سیاسی غرب آسیا در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهارداشت: شهید سلیمانی یک شخصیت همه جانبه ای بود، چه در زمانی که به عنوان بسیجی و پاسدار فعالیت داشت و چه زمانی که به عنوان فرمانده سپاه قدس تلاش می کرد، از لحاظ ویژگی های اخلاقی و رفتاری هم سرآمد بود و در زندگی شخصی هم فرزندی در خدمت پدر، پدری مهربان در خدمت فرزندان و همسری شایسته بود.

وی با اشاره به اینکه نقش اجتماعی شهید سلیمانی زبانزد بود، گفت: از اخلاق اسلامی ایشان خاطرات زیادی به جا مانده است و در کنار همرزمان خود در اکثر تحولات اجتماعی از زلزله بم گرفته تا سیل و هر جایی که به کمک ایشان نیاز بود، به میدان وارد می شد تا هرآنچه که در توان دارد برای خدمت به مردم آسیب دیده ارائه دهد.

تحلیلگر مسائل سیاسی غرب آسیا با اشاره به نقش شهید سلیمانی در ایجاد امنیت، تصریح کرد: حاج قاسم در کنترل مرزها و مبارزه با اشرار سرگذشت عجیبی دارد که توانست در این حوزه نیز تحولاتی ایجاد کند اما بعد از اینکه فرماندهی سپاه قدس را بر عهده گرفت، اقدامات بسیار بی نظیری را انجام داد به طوری که اقتدار و تقویت جبهه مقاومت حاصل تلاش شهید سلیمانی بود که گردان های زیادی در قالب محور مقاومت برای ایستادگی در برابر دشمن وارد میدان شدند.

امیری بیان کرد: تلاش های بی نظیری از حاج قاسم در سوریه، حماس، لبنان و عراق دیده می شود و با رزمندگان محور مقاومت نیز دیدار می کرد، حضور در جنگ ۳۳ روزه در لبنان خاطرات جالبی وجود دارد که از توسل به حضرت زهرا(س) و دادن نقشه به حزب الله برای محاصره صهیونیستها، تعاریف زیادی می شنویم.

شهادت حاج قاسم، آغاز اضمحلال نظام سلطه بود

وی خاطرنشان کرد: حاج قاسم سیاستمداری کار کشته، فرماندهی با تجربه و انسانی اخلاق مدار بود که بر دلها حکومت می کرد و توانست نظام سلطه را به ذلت بکشاند از همین رو خار چشم دشمنان بود و دشمنان تصمیم گرفتند که ایشان را ترور کنند و با حذف فیزیکی شهید سلیمانی برای همیشه این تفکر هم محو شود در حالی که شهادت حاج قاسم، آغاز اضمحلال نظام سلطه بود.

تحلیلگر مسائل سیاسی غرب آسیا با بیان اینکه شهادت سردار سلیمانی سبب وحدت مبارزین در همه جای دنیای اسلام شده است، افزود: شهادت ایشان آغاز هماهنگی بین محور مقاومت و جزم شدن عزم رزمندگان بود و شهید سلیمانی به نماد مبارزه با ظلم و زور تبدیل شده است و در همه دنیا شخصیتی بی نظیر می باشد.

امیری اظهار داشت: امروز شهید سلیمانی برای دشمنان خطرناک تر از قاسم سلیمانی است و به نمادی برای همه رزمندگان تبدیل شده و مکتبی به نام مکتب سلیمانی در بین ملتها، بنیان نهاده شده است که این مکتب، الگویی برای همه رزمندگان است و سرمشقی برای انقلابیون و مبارزین می باشد.

مکتب شهید سلیمانی مجموعه ای از خوبیهاست

وی گفت: مکتب شهید سلیمانی مجموعه ای از خوبیهاست و هر مسلمانی باید آن را داشته باشد، نشر مکتب شهید سلیمانی سبب شده تا خیلی از افراد به خودباوری برسند و شهید سلیمانی را الگویی برای خود قرار دهند که در این راستا می توان از ابزار هنر، نویسندگی، سخنرانی، ساخت فیلم و… استفاده کرد تا این شخصیت را به دنیا معرفی نمود.

تحلیلگر مسائل سیاسی غرب آسیا خاطرنشان کرد: مکتب شهید سلیمانی عشق به همه خوبیهاست و می طلبد که این مکتب در مدارس هم تدریس شود تا همه نوجوانان به این باور برسند که از یک خانواده، چگونه بزرگ مردی رشد می کند و به اسطوره ای برای همه دنیا تبدیل می شود.

امیری تصریح کرد: مکتب شهید سلیمانی، درس خودباوری به افراد می دهد، درس ایثار می دهد و از بُعد اخلاقی تا نظامی، مکتب ایشان امروز یک مکتب انسان ساز است.

انتهای پیام/