رئیس دانشگاه لرستان گفت: دانشگاه لرستان در دهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب نجف عراق شرکت می‌کند.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی دانشگاه لرستان، علی نظری اظهارداشت: حضور فعال دانشگاه لرستان در نمایشگاه مذکور، بسیار مورد تاکید است و ظرفیت‌ها و توانمندی‌های دانشگاه لرستان و استان در این نمایشگاه بین‌المللی معرفی می‌شود.

وی افزود: از چنین فرصت‌هایی برای گسترش همکاری‌ها، ارتباطات و تعاملات علمی، تحقیقاتی و پژوهشی بین دانشگاه لرستان و دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور اسلامی عراق، بایستی به‌خوبی استفاده شود.

در ادامه غلام‌حسین حسینی، مدیر گروه همکاری‌های علمی‌ بین‌المللی دانشگاه لرستان گفت: برنامه‌ریزی‌ها با این هدف است که توانمندی‌های دانشگاه لرستان و استان در نمایشگاه نجف، معرفی شوند و در نمایشگاه بین‌المللی کتاب نجف، دانشگاه لرستان تلاش خواهد کرد مزیت‌های خود را به سایر دانشگاه‌های کشور عراق معرفی کند.

وی عنوان کرد: از برنامه‌های مهم این است که بتوانیم بسترهای مناسب جذب دانشجو از کشور عراق و تبادل استاد و دانشجو با این کشور را در قالب همکاری‌ها و تفاهم‌نامه‌های دوجانبه تقویت کنیم و گسترش دهیم و علاوه بر دانشگاه‌های کشور عراق، کوشش ما آن است که بتوانیم از فرصت حضور در نمایشگاه برای گسترش همکاری‌های علمی، تحقیقاتی دانشگاهی با دانشگاه‌های سایر کشورهای عربی شرکت‌کننده در نمایشگاه، بهره ببریم و تعداد دانشجویان بین‌الملل (غیرایرانی) دانشگاه لرستان ۱۶۰ نفر می باشند.

انتهای پیام/