اکبری با اشاره به ورود سامانه بارشی به لرستان از ظهر امروز گفت: برای همه نقاط استان با شدت و ضعف بارش باران، و برای شهرهای شمالی  و شرقی لرستان بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

زینب اکبری در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک در رابطه با آخرین وضعیت آب و هوای لرستان طی ساعات و روزهای پیش رو اظهارداشت: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی از ظهر امروز به تدریج سامانه بارشی به آسمان لرستان وارد می‌شود.

وی افزود: با ورود این سامانه بارشی به جو استان انتظار داریم تا ساعاتی از روز جمعه به فعالیت خود در سطح منطقه ادامه دهد  که همراه با این شرایط  و در این بازه زمانی علاوه بر پوشش ابر، گاهی وزش باد نسبتا شدید تا شدید لحظه‌ای و کاهش دماهای روزانه برای همه نقاط استان با شدت و ضعف بارش باران، گاهی رعدوبرق و مه آلود شدن آسمان پیش‌بینی می شود.

معاون هواشناسی لرستان عنوان کرد: این سامانه بارشی علاوه بر ارتفاعات و گردنه‌ها برای شهرهای سردسیر (شمالی و شرقی) نیز بارش برف را به دنبال دارد.

وی بیان کرد: از غروب امروز تا ظهر پنجشنبه بر مقدار و شدت بارش‌ها در نقاطی از استان و به ویژه جنوب و جنوب شرق افزوده می‌شود که با مخاطراتی مانند اختلال در تردد جاده‌ای، آبگرفتگی معابر عمومی، ایجاد رواناب، سیلابی شدن مسیل‌ها و احتمال کولاک برف در محورها و جاده‌های مواصلاتی همراه است.

اکبری گفت: این سامانه بارشی از بعدازظهر روز جمعه از روی جو استان لرستان خارج می‌شود.

انتهای پیام/