رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: با توجه به ساختار فیزیکی قدیمی مراکز درمانی و بیمارستانی بروجرد، به دنبال ساخت بیمارستان جدید در این شهرستان هستیم که موافقت اصولی آن انجام شده است.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی لرستان، بهرام دلفان در دیدار با مسئولان شهرستان بروجرد، اظهار داشت: برای نخستین‌بار در کشور و برای اولین‌بار در لرستان صندوق حمایت از بیماران خاص را در لرستان راه‌اندازی شده و با شناختی که از مشکلات بیماران خاص وجود دارد، توانستیم گامی موثر و ماندگار را جهت رضایتمندی مردم خصوصا بیماران خاص و خانواده آن‌ها، در استان برداریم. 

وی افزود: با این راهکار موثر، بار مراجعه بیماران خاص به دیگر استان‌ها به حداقل ممکن رسیده که باعث کاهش بار مالی و هزینه های گزاف درمانی شد که بر دوش خانواده‌های این بیماران سنگینی می‌کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان تصریح کرد: با وجود مشارکت بیمه‌ها، دولت پنج هزار میلیارد تومان به بیماران خاص تخصیص داده است که در این راستا و به‌خاطر بار مالی بیمارها و رضایتمندی خانواده‌ها، دولت علاوه بر ۵۰ میلیون تومان مبلغ بلاعوض، ۵۰ میلیون تومان تسهیلات با سود چهار درصدی را به بیماران خاص اختصاص داده است.

وی بیان کرد: همیشه مایل بوده‌ام که شهرستان بروجرد دانشگاه علوم پزشکی داشته باشد تا بودجه بیشتری در استان صرف عرصه سلامت شود و همواره به دنبال تاسیس دانشکده علوم پزشکی در این شهرستان با چندین رشته بوده تا بعداً بتوانیم به دنبال پایه‌گذاری دانشگاه علوم پزشکی در بروجرد باشیم.

دلفان با تشریح پروژه‌های در حال ساخت شبکه بهداشت و درمان شهرستان بروجرد، اظهارداشت: با توجه به ساختار  فیزیکی قدیمی مراکز درمانی و بیمارستانی بروجرد، به دنبال ساخت بیمارستان جدید در این شهرستان هستیم که موافقت اصولی آن انجام شده است و با بارگذاری مدارک موجود برای وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و تلاش مدیران این شهرستان، این کار باید روند قانونی خود را طی نماید که ما نیز به دنبال تسریع این روند هستیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: باید تا زمان ساخت بیمارستان جدید، دیگر بیمارستان‌های این شهرستان مورد حمایت قرار گیرند تا مشکلات مردم در حوزه درمان بهتر از گذشته حل‌وفصل شود.

انتهای پیام/