مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان ضمن هشدار انسداد برخی جاده‌های استان، گفت: برف برخی از گردنه‌های لرستان را مسدود کرده است.

به گزارش سفیرافلاک، مهدی پازوکی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهارداشت: با ورود سامانه بارشی جدید به آسمان لرستان، طی شبانه‌روز گذشته در برخی شهرستان‌ها از جمله الیگودرز، دلفان، سلسله، بروجرد، ازنا و دورود شاهد بارش برف بودیم.

وی با بیان اینکه گردنه‌هایی مانند گله‌بادوش، محور سیرم به تنگ هفت و آبسرده بر اثر بارش برف مسدود شده‌اند، افزود: در برخی از گردنه‌های استان مانند آبشار، فرسش، شیخان الیگودرز و گاماسیاب، تردد با زنجیر چرخ امکان‌پذیر است و با تلاش عوامل راهداری تا ظهر امروز این مسیرها بازگشایی می‌شوند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان با اشاره به برودت هوا طی شبانه‌روز گذشته در برخی از مناطق استان لرستان، عنوان کرد: با توجه به برودت هوا شاهد افزایش مصرف سوخت و حامل‌های انرژی به ویژه گاز بوده‌ایم.

وی بیان کرد: انتظار داریم هم‌استانی‌های عزیز در مصرف گاز صرفه‌جویی کنند تا در نقاط سرد استان با کمبود فشار گاز مواجه نشویم.

پازوکی گفت: از مسافران و هم‌استانی‌هایی که قصد مسافرت به نقاط مختلف را دارند درخواست داریم از مسافرت‌ها و ترددهای غیرضروری به ویژه مناطق کوهستانی و صعب‌العبور استان خودداری کنند و در صورت ضرورت وسایل ایمنی مانند زنجیر چرخ و گرمایشی را همراه داشته باشند.

انتهای پیام/