ائمه جمعه لرستان با اشاره به اینکه دخالت نمایندگان در عزل و نصب‌ها خلاف قانون است، گفتند: رعایت حجاب باعث استحکام خانواده می شود.

به گزارش سفیرافلاک، حجت الاسلام بهروز شمسی‌فر در خطبه‌های نماز جمعه خرم‌آباد اظهار داشت: تلاش رضا شاه برای کشف حجاب بی نتیجه ماند که بانوان این سرزمین تلاش کردند و این نقشه، نقش بر آب شد، باید توجه داشت که حجاب یک ضرورت دینی است و هم در قرآن و آیات هم به آن اشاره شده است.

وی افزود: دشمن در این ایام تلاش کرد تا این ضرورت دینی را خدشه دار نماید و آن را کمرنگ نماید که در این نقشه موفق نشد و بسیاری از بانوان این نقشه را خنثی کردند.

امام جمعه موقت خرم آباد عنوان کرد: حجاب باعث استحکام خانواده، کاهش آسیب‌های اجتماعی و اخلاقی و در نهایت سبب بندگی انسان به خدا می شود و بانوان با حجاب در عرصه های مختلف بسیار موفق عمل کرده و در قله علم قرار گرفته اند.

شمسی فر با اشاره به قیام ۱۹ دی گفت: در پی اهانت به امام(ره) مردم قم در چنین روزی قیام کردند و این سرآغازی بود که به انقلاب انجامید و نظام ۲۵۰۰ ساله را سرنگون کردند.

وی بیان کرد: مسئولان مشکلات را رصد کنند و به موقع اقدام کنند و هر جایی مشکلی وجود دارد تلاش کنند تا برطرف گردد، یکی از مشکلات ما گرانی است و چند نرخی بودن را شاهد هستیم که یا به خاطر عدم مدیریتی و یا عدم نظارت است.

امام جمعه موقت خرم آباد گفت: برخورد با کسانی که در مسائل اقتصادی اخلال ایجاد می کنند در دستور کار مسئولان باشد.

دخالت نمایندگان در عزل و نصب‌ها خلاف قانون است

حجت الاسلام سید علی حسینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بروجرد با تاکید بر رعایت حجاب، اظهار داشت: کسی که ایرانی بودن خود را قبول دارد، حجاب را رعایت می کند چرا که رعایت حجاب لازم و واجب است.

وی با اشاره دخالت برخی نمایندگان در عزل و نصب‌ها، افزود: گرچه وظیفه نماینده نظارت بر اجرای قانون است ولی متاسفانه برخی نمایندگان در بسیاری از کارها دخالت می کنند، در همین راستا در جلسه ای پروژه ها بین نماینده ها تقسیم شد تا پیگیری نمایند و قرار شد در عزل و نصب ها دخالت نکنند اما متاسفانه یکی از نماینده های شهرستان گوش نداد.

امام جمعه بروجردعنوان کرد: مدیران کل باید استقلال داشته باشند تا بتوانند فرد موفق را جایگزین مدیران قبلی نمایند و دخالت در عزل و نصبها خلاف قانون و خلاف فرامین رهبری است، بهتر است نمایندگان برای رفع خلاء های قانونی اقدام کنند و دخالت نمایندگان در عزل و نصبها به ضرر مردم است.

حسینی با اشاره به تودهنی مجلس عمان به اسرائیل گفت: مجلس عمان تصویب کرد که هرگونه ارتباط با رژیم صهیونیستی جرم است یعنی کسی حق ارتباط ندارد و این یک تودهنی به نخست وزیر رژیم اسرائیل بود که شاخ و شانه می کشند.

وی بیان کرد: اسرائیل عددی نیست و بسیار کوچک می باشد  و با کوچکترین اقدام توسط نیروهای حزب اله نابود می شود.

تیم اقتصادی دولت با همدیگر هماهنگ باشند

حجت السلام ابراهیم طهماسبی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته کوهدشت اظهار داشت: کمبود محبت در خانواده موجب بروز بسیاری از مشکلات می‌شود؛ گاهی اوقات فرزندان خانواده علاوه بر تامین نیازهای ضروری، نیازمند عاطفه هستند و کمبود آن موجب خسران است.

وی افزود: بخل، عبوس بودن و رفتار زشت در افراد موجب دوری مردم از آنان شده و آتش جهنم را در پی خواهد داشت.

امام جمعه کوهدشت با اشاره به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب عنوان کرد: زن مظهر تحقق آمال بشر است و پرورش دهنده مردان و زنان ارجمند می باشد؛ دامن زن محل تربیت و سنگر مقدس خانواده است؛ دنیای غرب زن را به عنوان ابزار تلقی می کند ولی اسلام به زن عزت داده است.

وی ضمن تقدیر از خدمات دولت در جامعه ، تصریح کرد: بایستی تیم اقتصادی دولت با همدیگر هماهنگ باشند و نظارت دقیق بر بازار ارز، سکه و مسکن باشد و قیمت کالاهای اساسی کاهش داده شود؛ این موارد انتقادات سازنده ای است که بایستی دولت به آن توجه کند.

طهماسبی گفت: برخی مدیران هستند اعتقادی به مدیریت جهادی و انقلابی ندارند؛ دولت لازم است در این راستا اصلاحاتی را انجام دهد؛ برخی فقط سیاه‌نمایی می کنند باید منصفانه نقد نمود؛ امروز دولت در مقام اجرا قرار دارد و باید به او کمک کرد‌.

امام جمعه کوهدشت بیان کرد: رزمایش ذوالفقار ۱۴۰۱ بسیار مهم بود و پیام روشن و مهمی را از اقتدار ایران به نمایش گذاشت.

وی ضمن گرامی‌داشت سالروز وفات حضرت ام البنین(س) و سالروز تشکیل شورای انقلاب و هم‌چنین تقدیر از برگزار کنندگان برنامه یادواره شهید سلیمانی در کوهدشت بیان کرد: امیدواریم خداوند متعال توفیق خدمتگذاری به مردم را به دولت عنایت کند و هم‌چنین در راستای نصب مدیران و بهره گیری از افراد توانمند در حوزه اقتصاد کوشا باشند.

انتهای پیام/