استاد حوزه و دانشگاه مکتب سردار سلیمانی را قدرتمند و قدرت آفرین دانست و گفت: هرزگی و بی‌بندوباری جامعه را ضعیف می‌کند.

به گزارش سفیرافلاک، حجت الاسلام علیرضا پناهیان امروز در سلسله نشست‌های تحلیلی و گفتمانی مرکز نسرا سازمان فضای مجازی بسیج که به مناسبت بزرگداشت سالگرد شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی به صورت برخط در کانال بصیرت برگزار شد در سخنانی به تبیین مکتب شهید سلیمانی پرداخت.

وی ضمن تبریک حضور و فعالیت موثر جوانان در فضای مجازی اظهار داشت: فضای مجازی در واقع امروز همان فضای حقیقی ارتباط است و می‌تواند فضای حقیقی جهاد تبیین در یک گستره جهانی به حساب بیاید.

این استاد حوزه و دانشگاه فعالیت موثر را توفیق دانست و افزود: سردار سلیمانی برای اینکه توفیق پیدا کند در حد جان‌دادن خدمت کند شب‌ها اشک می‌ریخت، گریه می‌کرد و از خدا تمنا می‌کرد که خداوند به ایشان توفیق خدمت‌ بدهد. شما هم یادتان نرود از خداوند تمنا کنید، خدا اگر توفیق بدهد راه‌ها را باز می‌کند.

مکتب سردار سلیمانی، مکتب اخلاص و قدرت

وی مکتب سردار سلیمانی را مکتب اخلاص و قدرت دانست و عنوان کرد: وقتی می‌خواهید مکتب سردار سلیمانی را بین مردم توزیع کنید، مردم خیلی باهم متفاوت هستند، مردم همه اهل معنویت نیستند، ممکن است نتوانید اخلاص سردار را  به دیگران توصیه کنید، اخلاص خیلی کار سختی است‌، اگرچه همه یک فرد مخلص را، تحسین می‌کنند ولی مخلص بودن کار دشواری است.

حجت الاسلام پناهیان بیان کرد: برای اینکه دیگران را ترغیب کنید مردم را به قدرت روحی که سردار سلیمانی داشت تشویق کنید، قدرتی که برای یک ملتی ایجاد کرد، قدرتی که سربازان، دوستانش و یارانش داشتند.

وی با اشاره به اینکه سردار سلیمانی فرد قدرتمندی بود و برای ملت قدرت آفرید، گفت: فلسفه‌ دین ما هم همین است‌، اگر مکتب سردار سلیمانی را با مفهوم قدرت به نوجوان‌ها منتقل کنیم آن‌ وقت خواهید دید که نوجوان‌های ما چقدر عاشق سردار می‌شوند.

وی تاکیدکرد: مکتب سردار سلیمانی را اگر بخواهید با قدرت به جوان‌ها منتقل کنید خیلی از جوان‌های غیر مذهبی هم ایشان را تحسین خواهند کرد و آن جوان‌هایی که ما فکر می‌کنیم دشمن می‌تواند آن‌ها را مقابل‌ سردار و مکتبش قرار بدهد آن جوان‌ها هم قریب به اتفاق جذب می‌شوند چون هیچ کس از قدرتمندی بدش نمی‌آید.

این استاد حوزه و دانشگاه با یادآوری روزی که سردار سلیمانی داعشی‌ها را نابود می‌کرد و موفق هم شد، خاطرنشان کرد: آن روز سردار سلیمانی در دل همه مردم‌ نشست حتی کسانی که‌ انقلابی‌ نبودند، حتی کسانی که اهل‌ معنویت نبودند، وقتی ایران مرکز دواعش را موشک باران کرد و ترورهای داعشی در آن مقطعی که شروع شده‌ بود یک دفعه‌ای فروکش کرد و تمام شد، حتی ضدانقلاب‌های خارج از کشور هم آن‌ها هم ایران را تحسین کردند چون قدرت موضوع مهمی است‌، جذاب است.

وی مهمترین اثر نماز شب‌های سردارسلیمانی را قدرت ایشان دانست و تصریح کرد: ظهور حضرت ولی‌عصر ارواحنافداه هم این گونه است در روایات آمده‌ حضرت به هر یک از یارانش قدرت چهل مرد را عنایت می‌کند که باز قدرت در میان است یاران حضرت کالجبل الراسخ‌اند و از نظر روحی انسان‌های خیلی قدرتمندی هستند.

رفتار متین برای جامعه قدرت آفرین است

حجت الاسلام پناهیان با اشاره اهمیت و ضرورت حجاب در جامعه اظهارداشت: برای این از حجاب و عبادت صحبت می‌کنیم چون همین حجاب، حیا، ادب و همین رفتار متین برای جامعه قدرت آفرین است.

این استاد حوزه و دانشگاه با تاکید بر سخن حضرت امام خمینی(ره) مبنی بر اینکه موسیقی‌های مبتذل جوان را ضعیف می‌کند تصریح کرد: جوان باید قدرتمند باشد و جوان دنبال قدرت است وقتی رعایت‌ها انجام شود جامعه و جوان‌های ما از قدرت روحی برخوردار می‌شوند.

وی در پاسخ به اینکه چرا دشمنان ما آنقدر دنبال هرزگی هستند گفت: هرزگی و بی‌بندوباری جوان و جامعه را ضعیف می‌کند، خانم‌هایی که حجابشان را کم می‌کنند هم خودشان و هم جامعه دچار ضعف روحی می‌شوند و دیگر جوانان این جامعه جوان‌های قوی نخواهند بود.

مکتب سردار سلیمانی را می‌توان با قدرت تبیین و تبلیغ کرد

حجت الاسلام پناهیان عنوان کرد: مکتب سردار سلیمانی را می‌توان با قدرت تبیین و تبلیغ کرد و علاقه‌مندان ایشان را افزایش داد به ویژه سردار که قدرتش دیده شد و با بزرگترین جریان تروریستی تاریخ نبرد و مقابله و آن‌ها را نابود کرد.

این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه قدرت ذهنی و حافظه همه جلوه‌های مختلف از قدرت یک انسان است خاطرنشان کرد: خانواده‌هایی که دوست دارند بچه‌هایشان از نظر علمی رشد کند باید آن‌ها از نظر روحی قدرتمند کنند.

وی در رابطه با روان‌شناسی هوش هیجانی و تاثیر آن در رشد انسان گفت: اگر نوجوانان و جوانان بتوانند قدرت این داشته باشند که خشم و شهوت خود را کنترل کنند این‌ها انسان‌های دانشمندی خواهند شد و به پرخوانی و برخی استعدادها نیست.

حجت الاسلام پناهیان تصریح کرد: ان‌شاءالله بتوانیم با مفهوم قدرت و توجه به ابعاد قدرت فردی و اجتماعی مکتب سردار سلیمانی را که همان مکتب اسلام است و در رفتار قدرتمندانه این شهید والامقام تجلی پیدا کرده تبیین کنیم.

انتهای پیام/