زیویار گفت:هزار هکتار زمین برای ساخت مسکن نهضت ملی در استان نیاز است که تاکنون 200 هکتار تامین شده است.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان فرهاد زیویار اظهار داشت: بر اساس گزارش اداره کل راه و شهرسازی استان برای تأمین زمین همه‌ی ۴۰ هزار نفر متقاضیان واجد شرایط حدود هزار هکتار زمین مورد نیاز است که از این مقدار حدود ۲۰۰ هکتار تامین و عملیات آماده‌سازی ، تسطیح ، تهیه طرح و بعضاً ساخت واحدها در این اراضی آغاز شده است.

وی افزود: همچنین در مراکز شهرستان های استان حدود ۸۶۰ هکتار زمین دیگر شناسایی شده که اقدامات مقدماتی برای بهره برداری از این اراضی آغاز و مقرر شد به صورت مستمر این اقدامات پیگیری و در جلسات آتی در زمینه پیشرفت موضوع ، رصد و پایش صورت پذیرد.

استاندار لرستان عنوان کرد: اقدامات مذکور شامل پیگیری معارضین ، اخذ اسناد ، الحاق به شهر ها ، تهیه طرح و اخذ مجوزات قانونی مورد نیاز است و مقرر شد در ۱۶ شهر کوچک دیگر که از توابع شهرستان های استان هستند کار شناسایی اراضی ملی در مجاور این شهرها و الحاق به شهرها و استفاده از این اراضی در تأمین زمین متقاضیان مسکن طی برنامه مستمر پیگیری شود.

وی تصریح کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان نیز مکلف شد زمین‌های موجود در مجاورت روستاهای استان را احصاء و آمار و ارقام آنها را برای اقدامات قانونی بعدی اعلام نماید.

انتهای پیام/