اسماعیلی با بیان اینکه حمله به عین‌الاسد بازخورد حداکثری را در دنیا به همراه داشت، گفت: اضمحلال آمریکا تسریع یافته و در مسیر نابودی است.

مهدی اسماعیلی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، با اشاره به سالروز حمله ایران به عین‌الاسد، اظهار داشت: حمله به عین‌الاسد، ماحصل انباشته شدن مولفه‌های قدرت جمهوری اسلامی و رسیدن به یک نقطه بازدارنده بود که طرف مقابل را غافلگیر کرد و این غافلگیری در حدی بود که آمریکا جرات پاسخگویی نداشت.

وی افزود: حمله به عین‌الاسد ضمن اینکه یک سیلی و انتقام از طرف مقابل بود، ولی عمق این حمله نشان داد که ایران بسیار توانمند است و خود را به یک نقطه بازدارنده رسانده است، در واقع هیمنه آمریکا که برخی از کشورها در برابر قدرت پوشالی آن تعظیم می‌کنند، شکست و فضای جدیدی را در عرصه سیاسی و نظامی دنیا باز کرد.

تحلیلگر مسائل سیاسی تصریح کرد: اگرچه آمریکا بعد از این حمله قصد پنهان‌کاری داشت اما نتوانست و سعی کردند خسارت‌ها و نتایج این حمله را در پایین‌ترین سطح عنوان کنند و هدفشان این بود که اثرات این حمله را کاهش دهند ولی مشخص شد که اینگونه نبوده و اولین‌بار نیز در رسانه‌های خودشان مطرح کردند که خسارت‌های حمله به عین‌الاسد چقدر بوده است.

اسماعیلی بیان کرد: در مجموع آمریکا همه خسارت‌ها و واقعیت‌های حمله به عین‌الاسد را بیان نکرد چرا که به دلیل امپراتوری رسانه‌ای که در اختیار داشت، سعی کردند اطلاعاتی که ضرر خودشان است در رسانه‌های دنیا بازپخش نشود و برای اینکه بتوانند شرایط را بعد از حمله کنترل کنند، به اندک خبری بسنده کردند.

وی با اشاره به اخراج آمریکا از منطقه گفت: حمله به عین الاسد تنها یک سیلی بود ولی یک بازخورد حداکثری را در دنیا به همراه داشت که منجر به شکستن هیمنه آمریکا شد و همین سرآغاز اضمحلال آمریکا شد البته فروپاشی آمریکا از سالها پیش آغاز شده بود و انسجامی که به واسطه جمهوری اسلامی ایران در بین ارکان مقاومت ایجاد شده، دست و پای آمریکا را بسته و تسریع در نابودی آن‌ها را رقم زده است.

تحلیلگر مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: نابودی داعش که دست پرورده آمریکا بود اولین نشانه از زوال آمریکا را نشان داد ولی حمله به عین‌الاسد که در بامداد ۱۸ دی ماه چند روز بعد از شهادت سردار سلیمانی رخ داد، میخی بر تابوت آمریکا بود و ایران در این حمله، عین‌الاسد را به صورت مستقیم مورد هدف قرار داد و این فروپاشی شیطان بزرگ را تسریع بخشید.

انتهای پیام/