تحلیلگر مسائل سیاسی غرب آسیا با بیان اینکه موشک‌باران عین‌الاسد، قدرت جمهوری اسلامی برای انتقام سخت را نشان داد، گفت: اُبهت پوشالی آمریکا با سیلی موشکی شکسته شد و این آغازی برای اضمحلال آمریکا است.

به گزارش سفیرافلاک، بعد از پیروزی انقلاب‌اسلامی ایران، توان موشکی و نظامی ایران بسیار افزایش یافت و امروز یکی از مهمترین مولفه‌های قدرت ایران پیشرفت در عرصه نظامی و قدرت بازدارندگی است، اگرچه دشمن از ابزار تحریم به عنوان سدی در برابر پیشرفتها استفاده می‌کند اما به برکت خون‌شهدا و فرزندان این سرزمین، ایران در عرصه‌های مختلف از جمله ساخت موشک و پهبادها بسیار موفق بوده است.

در ۱۳ دی ماه سال ۹۸ در یک حمله تروریستی سردار سلیمانی به شهادت رسید و رهبرمعظم‌ انقلاب فرمودند انتقام سختی در انتظار جنایتکاران این حادثه می‌باشد، پنج روز پس از شهادت حاج قاسم اولین سیلی از یک انتقام سخت به جنایتکاران زده شد، عین الاسد با چند فروند موشک بالستیک مورد حمله قرار گرفت و این تنها انتقامی کوچک از جنایت بزرگ آنها بود.

آمریکا که همیشه قدرت پوشالی خود را به رخ دیگر کشورها می‌کشاند، حمله به عین الاسد که از پایگاه‌های مهم آمریکا در منطقه بود، سبب شکستن هیمنه شیطان بزرگ شد و این اقدام جمهوری اسلامی نشان دهنده اقتدار و شجاعت کشوری بود که محکم و استوار در برابر دشمنان ایستاده و نشان داد که دوران بزن در رو تمام شده است.

در همین راستا گفتگویی تفصیلی با امیر‌علی حیدر امیری تحلیلگر مسائل سیاسی غرب آسیا در خصوص سالروز حمله به عین الاسد انجام شده است که مشروح آن را در زیر می خوانید.

چرا حمله به عین الاسد یک اتفاق بی‌نظیر بود؟

امیری: بعد از شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس لازم بود که سیلی محکمی به دشمن زده شود و در ۱۸ دی‌ماه، توسط موشک‌های ایرانی به پایگاه آمریکا در عین‌الاسد حمله شد.

از بعد جنگ جهانی دوم تاکنون، کسی جرات نداشته است به پایگاه‌های آمریکا حمله کند ولی امروزه قدرت جمهوری اسلامی ایران بسیار فراتر از آنچه که فکر می‌کنند افزایش یافته و از همین رو موشک‌ها به عین‌الاسد اصابت کرد و این اقدام نشان داد که ایران از هیچ کسی و هیچ قدرتی هراس ندارد.

آمریکا اصلا فکر نمی‌کرد که ایران چنین تجهیزات نظامی داشته باشد و جرات کند به پایگاه‌های آنان حمله کند اما این حمله صورت گرفت و سبب غافلگیری آمریکا شد.

چرا آمریکا بعد از حمله موشکی به عین‌الاسد، جرات پاسخ نداشت؟

امیری: امروز ریشه‌های محور مقاومت در بسیاری از کشورها مشاهده می‌شود و جوانان زیادی در این محور آماده هستند و در برابر نظام سلطه و کسانی که دم از زور و ظلم می‌زنند، ایستاده‌اند.

دشمن بعد از شکست در جنگ هشت ساله متوجه شد که هیچگاه توان و قدرت رویارویی با ایران را ندارد، طی این سال‌ها ایران تجهیزات نظامی بسیار مدرن و پیشرفته‌ای را ساخته و در صورتی که دشمن دست از پا خطا کند، با خاک یکسان می‌شوند.

حمله به عین‌الاسد تنها پاسخ کوچکی به جنایت دشمن در پی شهادت سردار سلیمانی بود و دشمن می‌داند که اگر یکی بزند، ۱۰ تا می‌خورد و هیچ واکنشی از آن‌ها بدون پاسخ نمی‌ماند.

چرا خسارت‌ها و تلفات عین‌الاسد مخفی ماند؟

امیری: حمله موشکی ایران به عین‌الاسد بازتاب فراوانی در دنیا داشت، ایران کشوری قدرتمند است و توانسته به پایگاه‌های نظامی آمریکا حمله کند و از همان لحظه اول سعی کردند اخبار این حمله موشکی را سانسور کنند و سعی کردند نشان دهند که خسارت‌ها بسیار جزئی بوده و بعد از مدتی اعلام کردند ۵۱ نفر دچار ضربه مغزی شده‌ ولی بعدها مشخص شد تعداد افرادی که در این حمله آسیب دیدند و میزان خسارت‌ها بسیار بیشتر از رقم اعلامی آن‌ها بوده است.

این در حالی بود که موشک‌های ایرانی آسایشگاه‌های آن‌ها را مورد هدف قرار نداده بود و در این حمله به صورت بسیار دقیق، انبارهای تجهیزاتی آن‌ها را نشانه رفت که نشان از دقت موشک‌های ایرانی را داشت و در غیر این‌صورت تعداد تلفات بسیار بیشتر از این می‌شد.

رسانه‌های آمریکا بسیار هماهنگ عمل کرده و همیشه در جهت منافع خودشان حرکت می‌کنند، با توجه به اینکه آمریکا در فیلم‌های هالیوودی به گونه‌ای القاء کرده که کشور و قدرت برتر است، زمانی که می‌بیند جمهوری اسلامی با شجاعت و دقت، پایگاه‌های آن‌ها را هدف قرار داده به خوبی می‌داند که سایر ملل هم می‌توانند جرات چنین کاری را پیدا کنند.

برهمین اساس در رسانه‌هایشان در حد بسیار اندک و جزئی به آن پرداختند تا دیگر کشورها قدرت و جرات برای ایستادگی در برابر آن‌ها را نداشته باشند در حالی که پس از این اقدام جمهوری اسلامی ایران، امروز به راحتی محور مقاومت مناطقی را از آمریکا مورد هدف قرار می‌دهد و آمریکا که می‌داند در مسیر زوال قرار گرفته، جرات پاسخگویی به محور مقاومت را ندارد.

چگونه حمله به عین‌الاسد، آغاز اضمحلال آمریکا شد؟

امیری: بعد از حمله موشک‌های ایرانی به پایگاه‌های نظامی آمریکا در عین‌الاسد، اُبهت آمریکا شکسته شد و این آغازی بر اضمحلال و نابودی شیطان بزرگ شد و دنیا فهمید آمریکا، آنگونه هم که در بوق و کرنا قدرت خود را جار می‌زند، نیست و قدرت آمریکا بسیار پوشالی و ناچیز است.

آمریکا طی این سال‌ها با قدرتمند شدن جبهه مقاومت، در بسیاری از برنامه‌های خود با شکست همراه شده و همین شکست‌های پی درپی، نابودی و زوال آمریکا را تسریع بخشیده است.

امروز جبهه مقاومت در بسیاری از کشورها تشکیل شده و با اتحاد و انسجام در جهت بیداری ملت‌ها و ایستادگی در برابر ظلم و زور نظام سلطه ایستاده‌اند و ملت‌های زیادی با تاسی از جمهوری اسلامی ایران در برابر آن‌ها ایستاده‌اند تا شیطان بزرگ را نابود کنند.

اخراج آمریکا از منطقه چقدر در ایجاد امنیت موثر است؟

امیری: آمریکا باید منطقه را ترک کند و امنیت باید به خود کشورهای منطقه واگذار شود؛ خروج آمریکا یعنی نابودی شیطان بزرگ و اخراج آمریکا یعنی ایجاد امنیت در کشورهایی که تاکنون درگیر تروریست‌های آمریکا و جنایت‌هایشان بوده‌اند.

امروز آمریکا و هواداران آن‌ها با ترس زندگی می‌کنند، اخیرا پارلمان عراق حکم دستگیری ترامپ در عراق را صادر کرده و این در واقع تودهنی و مشتی محکم بر دهان دشمنان است و می‌دانند که انتقام و قصاص سختی در انتظار آن‌ها است.

انتهای‌پیام/