معاون هواشناسی لرستان با بیان اینکه سامانه بارشی از روز سه‌شنبه وارد لرستان می‌شود، گفت: این سامانه بارشی اغلب نقاط لرستان به‌ویژه نیمه شرقی استان را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

زینب اکبری در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، در رابطه با وضعیت آب‌وهوای لرستان طی ساعات و روزهای آینده اظهارداشت: از اواسط روز دوشنبه یک سامانه بارشی جدید وارد آسمان لرستان می‌شود و تا اوایل ظهر سه‌شنبه در استان ماندگار است.

وی افزود: با ورود این سامانه بارشی ابرناکی، بارش پراکنده باران، گاهی رعد و برق، در مناطق سردسیر به‌ویژه شهرهای شمالی و شرقی بارش برف، در گردنه‌ها و جاده‌های مواصلاتی کوهستانی احتمال کولاک برف، گاهی وزش باد شدید لحظه‌ای و مه آلودگی پیش‌بینی می‌شود.

معاون هواشناسی لرستان با بیان اینکه این سامانه بارشی اغلب نقاط لرستان به‌ویژه نیمه شرقی استان را تحت تاثیر قرار می‌دهد، عنوان کرد: در روزهای بارشی مذکور لغزندگی و احتمال کاهش شعاع دید در جاده‌ها، اختلال در سفرهای بین شهری به‌ویژه در عبور از گذرگاه‌های کوهستانی، احتمال ایجاد رواناب، احتمال خسارت به صنعت کشاورزی و آسیب به برخی سازه‌ها وجود دارد.

وی بیان کرد: توصیه می‌شود مردم از سفرهای غیر ضروری پرهیز و احتیاط در سفرهای برون شهری، به همراه داشتن تجهیزات زمستانی و سوخت کافی هنگام سفر، احتیاط در فعالیت کوه‌نوردی و جابه‌جایی عشایر کوچ‌رو، احتیاط در عبور از حاشیه مسیل‌ها، تمهیدات لازم در جهت حفظ ماشین‌آلات کشاورزی، مدیریت در مصرف انرژی و آمادگی راهداری به ویژه در گردنه‌های برف‌گیر و سایر اقدامات پیشگیرانه لازم را مدنظر داشته باشند.

اکبری گفت: طی ساعاتی از امروز نیز در شهرهای شمالی استان وقوع بارش پراکنده باران و رگبار برف پیش‌بینی می‌شود و در مناطق مرکزی و غربی استان نیز احتمال بارش‌هایی به صورت خفیف و پراکنده انتظار می‌رود.

انتهای پیام/