رئیس دانشگاه آیت‌اله بروجردی(ره) گفت: نخستین همایش ملی «حقوق کودک در پرتو قواعد حقوق بشر دوستانه» همزمان با سالروز شهادت 68 شهید دانش‌آموز بروجرد برگزار می‌شود.

احسان یاوری در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهارداشت: ۲۰ دی‌ماه همزمان با سالروز شهادت ۶۸ شهید دانش‌آموز بروجردی، نخستین همایش ملی «حقوق کودک در پرتو قواعد حقوق بشر دوستانه» در شهرستان بروجرد برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه این همایش بیستم دی‌ماه ساعت ۹ صبح در سالن دکتر زرینکوب اداره ارشاد اسلامی بروجرد برگزار می‌شود، افزود: «مخاصمات مسلحانه، کودکان و مددکاری؛ آثار روانشناختی مخاصمات مسلحانه بر کودکان؛ کودک و حقوق بر حیات، سلامت، آموزش و غذا؛ حقوق کودک و مسئولیت نهادهای ملی و بین المللی، آثار مخاصمات مسلحانه بر کودکان از دیدگاه اسلامی، حقوق کودکان در مخاصمات مسلحانه در دیدگاه اسلامی» از محورهای این همایش به شمار می‌رود.

رئیس دانشگاه آیت‌اله بروجردی(ره) با اشاره به اینکه ۹۰ مقاله علمی به دبیرخانه این همایش ارسال شده است، عنوان کرد: از مدیر پژوهشی و علمی مرکز امور حقوق بین‌الملل ریاست جمهوری و بغدادی از کشور لبنان برای حضور در این همایش دعوت به عمل آمده است.

انتهای پیام/