کارشناس بازار سرمایه گفت: تداوم ارزش معاملات در محدوده ۸ تا ۱۰ هزار میلیارد تومان، می‌تواند نویدبخش ثبات شرایط مثبت و ادامه روند صعودی در بازار باشد.

به گزارش سفیرافلاک، محمد غفوری در خصوص وضعیت بازار بورس و همچنین عوامل مؤثر بر روند آن، اظهارداشت: بازار سرمایه بعد از گذراندن یک دوره سرسخت رکودی، در این چند وقت جانی دوباره به خود گرفته است.

وی افزود: رشد نقدینگی و پایه پولی باعث شده است که شوک جدیدی از انتظارات تورمی را در جامعه شاهد باشیم، نقدینگی که بازارهای موازی را مورد هدف قرارداده و بازار سرمایه هم از این موضوع بی‌تأثیر نبوده است.

کارشناس بازار سرمایه با توجه به محدوده مهم شاخص، بیان کرد: بازار در محدوده‌های مهمی قرار دارد و طی دو سال اخیر هر باری که بازار وارد این محدوده‌ها شده است شاهد تغییر روند و ریجکت بازار از وضعیت مثبت به وضعیت منفی بوده‌ایم و مهم‌ترین موضوعی که باید بررسی شود بحث ارزش معاملات و تداوم آن است که هر سرمایه‌گذاری برای ورود به بازار سرمایه باید مدنظر قرار دهد.

رشد نقدینگی و پایه پولی باعث شده است که شوک جدیدی از انتظارات تورمی را در جامعه شاهد باشیم.

روند صعودی بورس در گرو تداوم ارزش معاملات بالا

غفوری عنوان کرد: بحث تعیین نرخ خوراک صنایع پتروشیمی را به عنوان ریسک این صنعت می‌توان در نظر گرفت و هر تصمیمی که در رابطه با افزایش و یا کاهش این نرخ گرفته شود می‌تواند حاشیه سود این صنایع را مورد هدف قرار دهد.

تثبیت نرخ ارز، سیاستی پیشخور شده

تحلیلگر بازارهای مالی با اشاره به تثبیت نرخ ارز نیما، تصریح کرد: تثبیت نرخ ارز نیما که با ورود رئیس جدید بانک مرکزی گرفته شد در یک محدوده مشخص بود که با توجه به شکاف بالای بین ارز نیما و قیمت دلار بازار آزاد، این سیاست تا حدودی در بازار پیشخور شده و این موضوع نمی‌تواند در آینده تداوم بالایی را داشته باشد.

غفوری با تأکید بر اینکه نکته مثبت این روزها تداوم ارزش معاملات در محدوده هشت تا ۱۰ هزار میلیارد تومانی است، خاطرنشان کرد: این تداوم ارزش معاملات می‌تواند نوید بخش ثبات شرایط مثبت در بازار باشد که این موضوع عامل مهمی است که سرمایه‌گذاران باید به آن توجه داشته باشند، با تثبیت در این محدوده می‌توانیم شاهد ادامه روند و روزهای خوب برای بازار سرمایه باشیم.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : بازار