رئیس دانشگاه آیت اله بروجردی(ره) گفت: ایران اسلامی امروز بزرگترین قدرت نظامی جهان است و روز به‌روز بر اقتدار این کشور افزوده می‌شود.

به گزارش سفیرافلاک، احسان یاوری ظهر امروز در نخستین همایش ملی «حقوق کودک در پرتو قواعد حقوق بشر دوستانه» که در سالن زرینکوب اداره ارشاد اسلامی بروجرد برگزار شد، اظهارداشت: جمهوری اسلامی ایران مقتدر است و نماد اقتدار جمهوری اسلامی نیروهای مسلح هستند که همواره در همه صحنه‌ها حضور قدرتمند داشته و دارند.

وی با بیان اینکه امروز ایران اسلامی بزرگ‌ترین قدرت نظامی جهان محسوب می‌شود، افزود: از مظاهر مظلومیت ملت ایران در دوران دفاع مقدس بمباران هوایی دشمن به شهرهای ایران بود که نمونه آن، حمله شیمیایی به سردشت و دیگر مناطق بوده است.

رئیس دانشگاه آیت اله بروجردی(ره) تصریح کرد: سند مظلومیت ملت ایران شهادت ۶۸ شهید کودک دانش‌آموز در ۲۰ دی‌ماه ۶۵ بود که دشمن سعی کرد تا انتقام شکست‌های خود در مناطق عملیاتی را از ملت ایران با بمباران شهرها بگیرد.

یاوری بیان کرد: جنایات بشری رژیم بعث عراق در مجامع بین‌المللی دیده نشد و امروز وظیفه داریم تا ندای مظلومیت ملت ایران را به گوش جهانیان برسانیم.

وی با تاکید بر اینکه شهادت ۶۸ کودک دانش‌آموز باید تبیین شود، گفت: می‌طلبد که ابعاد موضوع برای نسل‌جوان و افکارعمومی جهان تبیین شود.

یاوری اظهارداشت: این همایش با محورهای مختلف با ۱۵۰ مقاله از کل کشور امروز در بروجرد برگزار شده و بعد از داوری، ۱۲۰ مقاله پذیرفته شده است.

انتهای‌پیام/