معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان با اشاره به ضرورت بررسی بُعد علمی و اندیشه‌ای شهادت ۶۸ کودک دانش‌آموز بروجردی، گفت: شهادت ۶۸ کودک دانش‌آموز در بروجرد، نماد مظلومیت ملت ایران در دفاع مقدس است.

به گزارش سفیرافلاک مجید منعمی ظهر امروز در اولین همایش ملی حقوق کودک در پرتو قواعد حقوق بشر دوستانه که در سالن زرینکوب اداره ارشاد اسلامی بروجرد برگزار شد، اظهارداشت: شهادت ۶۸ کودک دانش‌آموز در بروجرد نماد مظلومیت ملت ایران در دوران دفاع مقدس است.

وی افزود: جنگ با استکبار جهانی و نهضت مقاومت ادامه‌دار است اما در سال ۶۵ رژیم بعث عراق با بمباران بروجرد ۶۸ کودک دانش‌آموز را شهید کرد که نقشی در جنگ نداشتند و این موضوع سندی است که ایران مدعی حقوق بشر بوده اما کسانی که حقوق بشر را رعایت نمی‌کنند امروز مدعیان ایران در نقض حقوق بشر هستند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان تصریح کرد: بررسی بُعد علمی و اندیشه‌ای موضوع شهادت ۶۸ کودک دانش‌آموز بسیار ضروری است و تولید ادبیات در بین دانشگاهیان انجام شود و با محوریت دانشگاه موضوع شهادت این کودکان بررسی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ما هر چه داریم در نظام جمهوری اسلامی از برکت خون شهدا است، گفت: همه ما مسئولان باید برای احقاق ارزش‌های انقلاب گام‌های بلندی برداریم.

انتهای‌پیام/