مدیرکل زندان‌های لرستان گفت: بنیاد تعاون زندانیان استان توانسته برای ۷۵۰ زندانی اشتغال پایدار ایجاد کند که این مهم در مسیر کاهش آسیب‌های اجتماعی تاثیر بسزایی دارد.

عبدالمجید کشوری در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهارداشت: مهارت‌آموزی، توانمندسازی و ایجاد اشتغال برای زندانیان از اولویت‌های مهم سازمان زندان‌ها است که این مهم در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: امسال کارگاه‌های اشتغال در استان به هزار و ۲۰۰ متر ارتقا یافته و تجهیزات زیادی بروز‌رسانی و خریداری شده که به دنبال این امر، تعداد مشاغل در زندان‌ها هم افزایش یافته است.

مدیرکل زندان‌های لرستان تصریح کرد: در سال‌جاری ۳۵۰ زندانی در کارگاه‌های اشتغال زندان‌ها مشغول به کار هستند و همچنین ۴۰۰ زندانی شرایط اعزام به کار را دارند.

کشوری بیان کرد: در مجموع امسال بنیاد تعاون زندانیان استان توانسته برای ۷۵۰ زندانی اشتغال پایدار ایجاد کند که به دنبال آن زندانیان با فعالیت در این مشاغل، کسب درآمد دارند و این مهم در مسیر کاهش آسیب‌های اجتماعی تاثیر بسزایی دارد.

وی با بیان اینکه این اقدامات در راستای سند تحول قوه قضائیه است، گفت: هدف اصلی از این برنامه این است که زندانیان پس از آزادی بتوانند وارد چرخه اقتصادی شوند.

مدیرکل زندان‌های لرستان خاطرنشان کرد: این کارگاه‌ها شامل قالی‌بافی، خیاطی، خراطی و مشبک‌کاری، مرواربافی، پرورش گیاهان زینتی، شیرینی‌پزی، تولیددستمال کاغذی، سفالگری و پرورش زنبور عسل است.

انتهای‌پیام/