تحلیلگر مسائل سیاسی نوشت: نشریه فرانسوی «‌شارلی ابدو‌» که چند سال پیش به ساحت مقدس رسول اکرم‌(ص) اهانت کرده بود، اخیرا به اقدام بی‌شرمانه تازه‌ای روی آورده و بار دیگر علیه مقدسات دینی و ملی مردم مسلمان ایران دست به اهانت‌های رذیلانه‌ای زده است.

به گزارش سفیرافلاک، نشریه فرانسوی «‌شارلی ابدو‌» که چند سال پیش به ساحت مقدس رسول اکرم‌(ص) اهانت کرده بود، اخیراً و در حالی که آمریکا و اروپا از حمایت آشوبگران و تروریست‌های اجاره‌ای، از ملت ایران تو‌دهنی محکمی خورده‌اند، به اقدام بی‌شرمانه تازه‌ای روی آورده و بار دیگر علیه مقدسات دینی و ملی مردم مسلمان ایران دست به اهانت‌های رذیلانه‌ای زده است.

در پی اهانت بی‌شرمانه نشریه یاد شده، به ماهیت دوگانه این نشریه اجاره‌ای می‌پردازیم. برخی از هتک حرمت‌های غرب علیه ارزش‌های مسلمانان: ۱- اهانت نشریه موهن شارلی ابدو به ساحت مقدس پیامبر اعظم(ص) که مکرون رئیس جمهور فرانسه هم از آن دفاع کرد.۲- توهین بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، او گفت: اروپا مانند باغ می‌ماند و بقیه کشورهای دنیا مانند جنگل هستند و جنگلی‌های وحشی به باغ‌های زیبا حمله می‌کنند.۳- توهین بایدن به مردم دنیا، او گفت: من به بیش از ۱۴۰ کشور دنیا سفر کردم؛ خیلی راحت بگویم: تمام دنیا لکّه‌ روی شلوار جین ما هم نیستند.۴- اخیرا هم همان نشریه موهن فرانسوی شارلی ابدو، با انتشار کاریکاتورهایی از مقام معظم رهبری همراه با تصاویر، عبارت‌ها و کلمات توهین آمیز توهین کرد.

آزادی بیان در غرب جاده یک طرفه دارد. در این خصوص فقط به چند مورد اکتفاء می‌شود ۱-روژه گارودی پروفسور، سیاستمدار و فیلسوف فرانسوی به خاطر نقد و انکار افسانه دروغین هولوکاست، در کتاب«اسطوره ‌های بنیادین سیاست اسرائیل» در ۱۶ دسامبر ۱۹۹۸ در دادگاه فرانسه محکوم شد.۲-  جولیان آسانژ، شهروند استرالیایی و سردبیر پایگاه افشاگر ویکی لیکس به خاطر انتشار ۲۵۰ هزار سند از جنایت‌های آمریکا و متحدانش با موضوع کشتار غیرنظامیان در عراق و افغانستان در دادگاه انگلیس محکوم شد و در صورت محاکمه در دادگاه های آمریکا به ۱۷۵ سال حبس محکوم می شود. ۳- صفحه اینستاگرام فرانسوی رهبر انقلاب به‌خاطر پیام به جوانان فرانسه مسدود شد.

بهترین نقد بر آزادی بیان در غرب، پیام رهبر انقلاب خطاب به جوانان فرانسه در ۷ آبان ۱۳۹۹ است که فرمود:از رئیس جمهور خود بپرسید: چرا از اهانت به پیامبر خدا حمایت می‌کند و آن را آزادی بیان می‌شمارد؟ آیا معنی آزادی بیان این است؟ دشنام و اهانت، آن هم به چهره‌های درخشان و مقدس؟ آیا این کار احمقانه، توهین به شعور ملتی نیست که او را به ریاست خود انتخاب کرده است؟ سوال بعدی این است که چرا تردید در هولوکاست جرم است و اگر کسی چیزی در این‌باره نوشت باید به زندان برود، اما اهانت به پیامبر آزاد است؟

انتهای پیام/

  • نویسنده : همایون رهبران، تحلیلگر مسائل سیاسی