رئیس بنیاد بین‌المللی غدیر گفت: انجام فعالیت‌های پژوهشی و آموزشی در موضوع معارف‌اسلامی که از سرچشمه معارف اهل بیت(ع) نشأت می‌گیرد و برگرفته از آموزه‌های معصومین است، از افتخارات ماست.

به گزارش سفیرافلاک و به‌نقل از روابط عمومی نماینده ولی‌فقیه در لرستان، حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمدرضا شاهرخی در جلسه هماهنگی دوازدهمین همایش ملی سیره علوی، اظهار داشت: انجام فعالیت‌های پژوهشی و آموزشی در موضوع معارف اسلامی که از سرچشمه معارف اهل بیت(ع) نشأت می‌گیرد و برگرفته از آموزه‌های معصومین(ع) است از افتخارات ماست.

وی ضمن ابراز خرسندی از برگزاری ۱۱ دوره از همایش سیره علوی در استان، افزود: اینکه مراکز علمی و دانشگاه‌های استان ما هر ساله میزبانی این همایش ملی و بین‌المللی را دارند و به همین سبب نخبگان، محققین، اساتید و دانشجویان با نگاه ویژه‌ به منویات، سیره علمی ‌و عملی حضرت امیرالمومنین علی(ع) می‌پردازند توفیقی الهی و باعث خرسندی است.

رئیس بنیاد بین المللی غدیر بیان کرد: یکی دیگر از اهداف ما تحقیق و پژوهش در راستای شعار سال و جهاد تبیین است که جزء منویات رهبر فرزانه و حکیم انقلاب اسلامی است که این خود باعث معرفت و بصیرت افزایی در لایه‌های مختلف جامعه و در ادامه افزایش بصیرت عموم مردم است.

نماینده ولی فقیه در لرستان تصریح کرد: خوشبختانه در همایش سال‌جاری توجه خاصی به موضوع بسیار مهم جهاد تبیین وشعار سال شده است و با توجه به موضوعات همایش از جمله مبحث حجاب و عفاف، مبارزه با فساد اقتصادی، مبارزه با گران‌فروشی و سایر مسائل مربوط به جامعه کنونی از دیدگاه ومنظر امام علی(ع) مقالات بسیار خوبی ارسال شده است.

در ادامه فرهاد زیویار استاندار لرستان گفت: تمامی شرایط و امکانات مهیای برپایی یک همایش تاثیر گذار است که در واقع همایش سیره علوی یک همایش علمی بوده و به پشتوانه مراکز دانشگاهی و فرهنگی برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: کمیته‌های علمی، پشتیبانی و اطلاع‌رسانی مهم‌ترین کمیته‌های آماده‌سازی مقدمات برگزاری این همایش هستند که مقرر شد کمیته علمی، آخرین وضعیت داوری مقالات را بررسی و به سرانجام برساند.

زیویار تصریح کرد: دستگاه‌هایی که در قالب کمیته‌های پشتیبانی و اطلاع‌رسانی قرار گرفتند هیچ مشکلی برای انجام برنامه‌های محول شده ندارند و این همایش ۱۳ بهمن ماه آینده در خرم‌آباد برگزار خواهد شد.

انتهای‌پیام/