دبیراجرایی خانه کارگر لرستان گفت: با توجه به آمار بیکاری در استان، سهمیه بیمه کارگران ساختمانی در لرستان افزایش یابد.

به گزارش سفیرافلاک، محمد حسن موسیوند ظهر امروز در جلسه‌ای که با حضور رئیس سازمان تامین اجتماعی کشور در فرمانداری برگزار شد اظهار داشت: بیشترین مشکل در شهرستان بروجرد مربوط به کارخانه نساجی است که چند سال پیش برای مدتی کارگران این واحد در بیمه بیکاری اجباری بودند و با وعده‌هایی که دادند قرار بود این ایام را سخت و زیان آور محسوب کنند اما انجام نشد و امروز مشکلاتی را برای بازنشسته شدن آنها ایجاد کرده که می‌طلبد این مشکل برطرف تا کارگران در همان زمان مقرر بازنشسته شوند.
وی با تاکید بر افزایش سهمیه کارگران ساختمانی در استان افزود: سهمیه کارگران ساختمانی در استان کم است و با توجه به اینکه لرستان یک استان محروم است و مردم از بیکاری رنج می‌برند می‌طلبد به این مهم توجه شود و سهمیه کارگران ساختمانی افزایش یاید چون هم اکنون چندین هزار نفر پشت نوبت هستند که با توجه به شرایط اقتصادی می‌طلبد حمایت شوند.

مسلم مرادی فرماندار بروجرد نیز در این جلسه گفت: شهرستان بروجرد شهر علما، شهیدان و فرهیختگان است و حدود ۴۰ درصد صنایع لرستان در شهرستان بروجرد قرار دارد که نیازمند مساعدت سازمان تامین اجتماعی برای رونق تولید و اشتغال در شهرستان هستیم تا شاهد رونق بیشتر در این بخش باشیم.

عباس گودرزی نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه تصریح کرد: بهره‌برداری بیمارستان کوثر برای شهرستان ضروری است و این مهم در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: ارتقا سطح درمانگاه تامین اجتماعی بروجرد و بازسازی ساختمان اداری برای تامین اجتماعی از مهمترین مطالباتی است که می‌طلبد در دستور کار قرار گیرد.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: احداث طبقه فوقانی خانه امید برای استقرار کانون بازنشستگان تامین اجتماعی انجام شد و طبقه فوقانی این ساختمان نیز آماده احداث است که باید جامعه کارگران و بازنشستگان تامین اجتماعی از رفاه لازم برخوردار باشند.

گودرزی بیان کرد: ما پل ارتباطی بین افراد تحت پوشش تامین اجتماعی و سازمان هستیم که همه تلاش‌ها برای ارائه خدمات بهتر است.

انتهای‌پیام/