سرپرست شرکت توزیع برق لرستان با بیان اینکه طلب شرکت توزیع برق از مردم 357 میلیارد تومان است، گفت: 170 میلیارد تومان این طلب مربوط به ادارات استان است.

به گزارش سفیر‌افلاک به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق لرستان، مهران امیری با بیان اینکه طلب شرکت توزیع برق لرستان از مردم ۳۵۷ میلیارد تومان است، اظهار داشت: ۱۷۰ میلیارد تومان این طلب مربوط به ادارات استان است که در بخش ادارات بالاترین بدهی را نسبت به دیگر استان‌های کشور داریم که امیدواریم ادارات که همواره تامین برق پایدار را جهت ارائه خدمات مطالبه می‌نمایند نسبت به پرداخت بدهی خود اقدام کنند چرا که با وصول این مطالبات بخش عمده‌ای از مشکلات شبکه برق استان را جهت افزایش پایداری و کاهش خاموشی‌ها برطرف خواهد نمود.

وی با اشاره به مهم‌ترین شاخص‌ها و اهداف در شرکت توزیع برق لرستان، افزود: یکی از مهم‌ترین اهداف، کاهش خاموشی مشترکین است، در واقع ما شرایط خوبی نسبت به استاندارد کشوری نداریم و جزء استان‌های رده پایین محسوب می‌شویم و خوشبختانه در سنوات اخیر کارهای خوبی صورت گرفته و کاهش مدت زمان خاموشی رخ داده اما به آن ایده‌ال و استاندارد کشوری هنوز نرسیده‌ایم.

سرپرست شرکت توزیع برق لرستان عنوان کرد: برای رسیدن به این هدف باید هزینه و برنامه‌ریزی در دستور کار قرار گیرد، تعمیرات به موقع، اضافه کردن کلیدهای هوشمند در شبکه و انجام تعمیرات به صورت خط گرم از جمله برنامه‌هایی هستند که می‌توان در راستای نیل به هدف تعیین شده به آن‌ دست پیدا کرد.

وی وصول مطالبات را از دیگر اهداف مهم برشمرد و گفت: مهم‌ترین منبع درآمدی شرکت‌های توزیع، وصول مطالبات است که با توجه به سیاست‌هایی که امسال شرکت توانیر در پیش گرفته و مبنای تخصیص اعتبار را وصول مطالبات در نظر گرفته است، ما در این حوزه هم از استان‌های رده آخر کشور محسوب می‌شویم چرا که مانده مطالبات معوق در استان بسیار بالا است که در نتیجه آن، درصد وصول مطالبات سنواتی پایین است.

وی خاطرنشان کرد: بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان از مشترکان خانگی و تجاری طلب داریم که بسیاری از آن مربوط به گذشته است که انتظار می‌رود مشترکان بدهی‌های معوقه خود را پرداخت کنند تا دچار مشکل و قطع برق نشوند.

انتهای پیام/