معاون هواشناسی لرستان با بیان اینکه از فردا شب یک سامانه بارشی به آسمان لرستان وارد می‌شود گفت: برای شهرهای شمالی و شرق استان بارش برف پیش‌ بینی می‌شود.

زینب اکبری در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک در رابطه با وضعیت آب و هوای لرستان طی ساعات و روزهای آینده اظهارداشت: بر اساس تحلیل نقشه‌های هواشناسی طی امروز تا اواسط وقت فردا جو نسبتا آرامی بر منطقه حاکم و رشد ابر و گاهی وزش باد قابل ملاحظه پدیده‌های غالب منطقه است.

وی با بیان اینکه از فردا شب یک سامانه بارشی به آسمان لرستان وارد می‌شود افزود: این سامانه بارشی تا بعداظهر یکشنبه با شدت و ضعف بر روی منطقه فعال است.

معاون هواشناسی لرستان عنوان کرد: در این بازه زمانی برای نقاط مختلف استان علاوه بر ابرناکی و وزش باد نسبتا شدید، بارش باران گاهی رعد و برق پیش بینی می‌شود.

وی بیان کرد: علاوه بر ارتفاعات و نواحی کوهستانی در مناطق سردسیر به ویژه شهرهای شمالی و شرقی استان بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

اکبری گفت: با توجه به مقدار و شدت بارش‌ها از شنبه بعداظهر لغایت ظهر یکشنبه وقوع مخاطراتی همچون اختلال در تردد، لغزندگی سطح جاده‌ها، ایجاد رواناب، آبگرفتگی معابر، مه آلودگی هوا، کولاک برف در محورهای مواصلاتی انتظار می‌رود.

وی تصریح کرد: طی امشب با توجه ماندگاری هوای سرد، مدیریت مصرف حامل‌های انرژی توصیه می‌شود.

انتهای پیام/