مدیرعامل سازمان تامین‌اجتماعی کشور گفت: ۵۳ درصد از جمعیت کشور تحت پوشش بیمه است و در کل کشور نیز ۷۳ درصد جمعیت تحت پوشش بیمه‌های مختلف هستند.

به گزارش سفیرافلاک، میرهاشم موسوی عصر امروز در جلسه‌ای که با حضور مسئولان در فرمانداری بروجرد برگزار شد، اظهارداشت: نیاز به کارهای بزرگی داریم که همراهی و اجماع حاکمیتی لازم است، البته امروز دولت و مجلس با ما همراهی می‌کنند و با همه کاستی‌ها در افق برای رسیدن به عدالت هستیم.

وی افزود: امروز همه یک‌صدا رویکرد عدالت را صدا می‌زنند و این نیاز به تلاش دارد و ما هیچ وقت توجه نکردیم که در گذشته چه بودیم و امروز به کجا رسیده‌ایم و امروز برای عملی کردن جهادتبیین باید دستاوردهای نظام را بیان کنیم.

مدیرعامل سازمان تامین‌اجتماعی کشور تصریح کرد: در حوزه تامین‌اجتماعی ۵۳ درصد از جمعیت کشور تحت پوشش بیمه است و در کل کشور نیز ۷۳ درصد جمعیت تحت پوشش بیمه‌های مختلف هستند.

موسوی بیان کرد: اگر در کنار هم نباشیم این اتفاقات رخ نخواهد داد و آرمان این است که صددرصد جامعه تحت پوشش بیمه‌های مختلف باشند.

وی بیان کرد: در حوزه درمان در دولت سیزدهم و دستور رئیس جمهور صددرصد مردم تحت پوشش درمان هستند و در تامین‌اجتماعی خدمات به‌صورت رایگان و در بیمه‌های دیگر حدود ۱۰ درصد پرداخت می‌کنند.

مدیرعامل سازمان تامین‌اجتماعی کشور اظهارداشت: امروز در کشور ۴۰۰ مرکز درمانی، تخصصی و درمانگاهی در کشور وجود دارد که خدمات را ارائه می‌دهند و یکی از اشکالات کار مدیریت این بوده که برخی از پروژه‌ها طولانی شده و هزینه افزایش یافته است.

وی گفت: ۳۲ هزار میلیارد تومان پرداختی سازمان تامین‌اجتماعی در بخش‌های مختلف است و ما وظیفه داریم بیمه شده تامین‌اجتماعی هیچ مبلغی برای درمان پرداخت نکند.

در ادامه منظمی مدیر درمان تامین‌اجتماعی لرستان گفت: در استان روزانه به‌طور متوسط بالغ بر ۱۷ هزار خدمت انجام می‌شود و ۱۲ مرکز درمانی در استان مشغول به فعالیت هستند.

وی افزود: از ابتدای سال‌جاری تاکنون ۱۰۰ میلیارد تومان دارو در این بخش خریداری شده و با اجرای طرح‌های توسعه تلاش می‌شود خدمات بهتری ارائه گردد.

انتهای‌پیام/