مدیر کل تامین اجتماعی لرستان گفت: ۷۶۳ هزار نفر از جمعیت لرستان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند و از خدمات این سازمان بهره‌مند می‌شوند.

به گزارش سفیرافلاک، منوچهر گودرزی ظهر امروز در جلسه‌ای که با حضور رئیس سازمان تامین اجتماعی کشور در فرمانداری بروجرد برگزار شد اظهار داشت: در استان لرستان ۱۹ هزار کارگاه وجود دارد که از این تعداد سه هزار و ۸۷۴ کارگاه در شهرستان بروجرد قرار دارد.

وی با بیان اینکه در استان ۱۳۶ هزار بیمه شده اجباری وجود دارد افزود: علاوه بر این ۲۱ هزار و ۴۰۰ نفر از کارگران ساختمانی در استان تحت پوشش قرار دارند که از این تعداد ۱۵ درصد مربوط به شهرستان بروجرد است.

مدیر کل تامین اجتماعی لرستان تعداد بیمه شده‌های خاص مانند بیمه زنان خانه‌دار و دانشجو و … در استان را ۹۲ هزار نفر برشمرد و گفت: هزار و ۹۰۰ نفر هم از مقرری بیمه بیکاری استفاده می‌کنند که در ۹ ماهه اول امسال ۱۹ میلیارد تومان بیمه بیکاری پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه از مجموع ۲۳۲ هزار بیمه شده در استان، ۱۹ درصد در بروجرد است تصریح کرد: از جمعیت کل استان، ۷۶۳ هزار نفر تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند.

گودرزی اظهارداشت: ۸۲ هزار نفر در استان مستمری بگیر هستند و در ۹ ماهه اول امسال ۱۱۷ میلیارد تعهدات کوتاه مدت و سه هزار و ۸۴ میلیارد تومان هم تعهدات بلند مدت پرداخت شده است.

وی افزود: در استان ۱۱ شعبه تامین اجتماعی وجود دارد و با توجه به جمعیت خرم‌آباد و بروجرد می‌طلبد که دو فرهنگسرای تفریحی، فرهنگی و ورزشی در این دو شهر ایجاد شود.

انتهای‌پیام/