ائمه جمعه لرستان با اشاره به اینکه توجه به معیشت مردم ضروری است تا سایر خدمات کمرنگ نشود، گفتند: ضعف نظارت بر بازار کالا و ارز نیازمند اقدامات اساسی است.

به گزارش سفیرافلاک، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته خرم‌آباد با اشاره به سالروز شهادت فدائیان اسلام، اظهار داشت: فدائیان اسلام در سال ۱۳۳۴ به درجه شهادت نائل شدند، شهدایی که شوق و اشتیاق آن‌ها برپایی حکومت اسلامی بود و مجاهدت آن‌ها منجر به پیروزی نظام شد که امروز نظام جمهوری اسلامی، نماد همین ارزش‌های اسلامی است.

وی ضمن گرامیداشت سالروز میلاد باسعادت حضرت فاطمه (س) افزود: حضرت فاطمه زهرا (س) برترین زن صدیق بود، فضیلت‌ها و ارزش‌هایی که دارد همان‌ها را بر زبان می‌آورد و در راستای همان آرمان‌ها و ارزش‌ها مستحکم می‌ایستد، دختری که پدرش رهبر انقلابی است که تا برپایی روز قیامت پابرجاست و روز قیامت بر اساس همین آموزه‌ها، معیار و ملاک است و در مجاهدت و تلاش به‌جایی رسید که لقب ام‌ابیها گرفت.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان عنوان کرد: دختران امروز باید چنین ارتباطی با والدین خود داشته باشند که از پدران و مادران نباید دوری کنند و باید از راه و روش این بانوی بزرگ الگو گرفت، البته دل‌های جوانان مالامال از شور فاطمی است که در گرامیداشت‌هایی که در طول سال‌ها می‌گذرد این عشق فاطمی را مشاهده می‌کنیم، همان‌گونه که در جنگ تحمیلی توسل به حضرت فاطمه (س) کلید فتح و پیروزی بود، در جنگ ترکیبی نیازمند این توسل هستیم.

وی با اشاره به خدمات دولت، تصریح کرد: از خدمت گذاری دولت سیزدهم بیش از یک سال می‌گذرد، این خدمات دودسته هستند که یکی اقداماتی که قابل‌تقدیر است و اقداماتی که نیازمند تغییرات اساسی است، انسان منصف باید این‌ها را در کنار هم بگذارد که نمونه آن واکسیناسیون عمومی، برقراری ارتباط با همسایگان، به ثمر رساندن برخی از طرح‌ها، اجرای طرح اقتصادی، اقدام ملی مسکن، توسعه بیمه رایگان که در کنار این اقدامات، توجه به معیشت مردم شود که این اقدامات کمرنگ نشود.

شاهرخی بیان کرد: در لرستان آمارهایی داده‌شده که برخی از طرح‌های سفر ریاست جمهوری به اتمام رسیده ولی طرح‌های بزرگ سفر هنوز به اتمام نرسیده و ریاست جمهوری فرمودند لرستان را در محور اشتغال ویژه می‌بیند ولی در محور اشتغال هنوز عملیاتی نشده است به‌طوری‌که باید کارخانه‌هایی که با کمک قوه قضائیه به سرانجام برسد هنوز انجام‌نشده است.

امام‌جمعه خرم‌آباد خاطرنشان کرد: ضعف نظارت بر بازار ازجمله بازار کالا، ارز، خودرو، سکه، مسکن و تأثیراتی که بر زندگی مردم دارد که نیازمند اقدامات اساسی است، همچنین حضور برخی افراد در قوه مجریه که در سطوح مختلف نیازمند است در این شرایط تغییراتی ایجاد شود تا کسانی که در این قوه هستند خود را هماهنگ کنند.

وی بیان کرد: حجاب یک امر شرعی و قانونی است و همه ملزم هستند و در همه ادارات و شرکت‌ها، تمام کسانی که در سرزمین ایران زندگی می‌کنند همه باید این حکم شرعی قانونی را رعایت کنند و همان‌گونه که باید بر سلامت اداری نظارت کنند باید بر رعایت عفاف و حجاب و وظیفه‌ای که در راستای امربه‌معروف و نهی از منکر دارند پاسخگو باید باشند.

رعایت قانون برای همه افراد جامعه الزامی است

حجت‌الاسلام سید علی حسینی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بروجرد اظهار داشت: آموزش‌وپرورش اعلام کرده برای سال آینده هزار و ۱۰۰ نیرو نیاز دارند، ۲۰۰ تا خدماتی و ۹۰۰ تا معلم که باید به این مهم توجه شود از وزارتخانه خواسته شود تا از جوانان تحصیل‌کرده بروجرد و بومی استفاده شود.

وی افزود: همه باید به رعایت قانون مقید باشیم، انقلاب برای همین بوده که مردم به قانون اسلامی عمل کنند و نباید اجازه داد کسی قانون‌شکنی کند و با هرکسی که در برابر قانون بایستد به‌شدت برخورد می‌شود و در این راستا نیازمند وحدت و انسجام هستیم.

امام‌جمعه بروجرد عنوان کرد: برخی مدیران به‌خوبی تلاش می‌کنند و نباید اجازه داد چوب لای چرخ فعالیت‌های آن‌ها گذاشته شود و در شهر مشکل خاصی نداریم اما باید تلاش کنیم تا مشکلات شهر را برطرف کنیم.

حسینی گفت: در اسرائیل گروهی راه افتادند و شعار دادند که این کابینه جنایتکاران است و در آمریکا هم‌گروهی گفتند رکورد آدم کشی توسط پلیس آمریکا شکسته شد به‌طوری‌که در سال گذشته آمار این کشته‌ها به هزار و ۱۷۶ نفر به دست پلیس آمریکا رسیده، آمریکایی که مدعی حقوق بشر است درحالی‌که به هیچ‌یک از حرف‌های خود پایبند نیست.

محکومیت اقدام موهن نشریه فرانسوی در اهانت به ساحت مقدس مرجعیت

حجت‌الاسلام ابراهیم طهماسبی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته کوهدشت، اظهار داشت: حضرت فاطمه زهرا (س) دارای عصمت، جایگاه عظیم و فضائل بسیاری بود؛ حضرت امیرالمؤمنین (ع) مسائلی که جبرئیل برای حضرت زهرا (س) می‌آورد را مکتوب می‌نمود.

وی افزود: حضرت زهرا (س) علاوه بر اینکه الگویی برای زنان عالم است بلکه برای مردان نیز الگو می‌باشد؛ حضرت ولی‌عصر (عج) در این راستا فرمودند: مادرم فاطمه الگوی من می‌باشد.

امام‌جمعه کوهدشت با اشاره به اینکه دشمن درصدد ضربه به خدمات انقلاب اسلامی است، عنوان کرد: در اسلام اگر حضرت زهرا (س) الگو باشد همه مسائل حل خواهد شد.

وی تصریح کرد: این روز‌ها دشمن درصدد این است تمام افتخارات ما به فراموشی سپرده شود؛ رهبر معظم انقلاب فرمودند: «راه مقابل با دشمن تبیین است»؛ هدف دشمن در اغتشاشات مقابله با نقاط قوت انقلاب و امید مردم بود.

طهماسبی با اشاره به تبلیغات سنگین و مسموم دشمن علیه ایران، گفت: ایران در حال مبدل به محور مقاومت شده است و دشمن برای جلوگیری از این مهم، به دنبال ایجاد یک جنگ ترکیبی تمام‌عیار بر‌آمد.

امام‌جمعه کوهدشت با اشاره به تساوی زن‌ و مردم از نگاه اسلام و قرآن، بیان کرد: تحریف و تولید دروغ از حربه‌های دشمن در جامعه است و درصدد این است که ما با خشونت پاسخ بدهیم.

وی ضمن محکومیت اقدام موهن نشریه فرانسوی در جسارت ناجوانمردانه به ساحت مقدس مرجعیت، گفت: تقابل حق و باطل و مکتب مادیت و انحراف با مکتب الهی امروز وجود دارد، خورشید تابان ولایت در حال درخشش است، مقام معظم رهبری با صبر، بصیرت و اخلاق در هال رهبری بوده و موجب اتحاد و همدلی است.

امام‌جمعه کوهدشت اظهار داشت: بدون شک این اقدام شنیع، در اتاق‌های فکر رسانه‌های غربی و برای ضربه زدن به باورها و ارزش‌های دینی و اعتقادی و انحراف افکار عمومی از معارف مکتب نورانی اسلام و اهل‌بیت (ع) طراحی‌شده و مصداق جنگ ترکیبی و رسانه‌ای دشمنان علیه اسلام و انقلاب است زیرا آمریکا و غرب در مذاکرات برجام حریف ایران نبودند و دست به این اقدامات زدند.

طهماسبی گفت: دولت فرانسه مسئول عواقب این اهانت بی‌شرمانه علیه مرجعیت است و مقامات این کشور باید در پیشگاه ملت فهیم و بصیر ایران اسلامی و یکایک مسلمانان و آزادیخواهان جهان پاسخگو باشند.

انتهای پیام/