سرپرست معاونت غذا و داروی دانشگاه لرستان با بیان اینکه ذخیره سازی سرُم و دارو در استان برای 6 ماه آینده انجام شده است گفت: در حال حاضر کمبود دارو در استان نداریم.

جواد قاسمیان در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهارداشت: با توجه به موج جدید کرونا به همه مسئولان داروخانه‌ها و بیمارستان‌ها اعلام شده که نسبت به تهیه داروهای اولیه و سرم به اندازه کافی اقدام کنند تا در صورت اوج پیک بیماری، مشکلی از نظر کمبود دارویی وجود نداشته باشد.

وی افزود: با توجه به آمادگی و تجربه‌ای که از پیک‌های قبلی بیماری کرونا بوده، تمهیدات لازم اندیشیده شده و پایشی هم از شرکت‌های پخش صورت گرفته است و بید گفت هم اکنون در استان کمبود دارویی نداریم.

سرپرست معاونت غذا و داروی دانشگاه لرستان عنوان کرد: به طور متوسط برای پنج تا شش ماه آینده دارو به اندازه کافی ذخیره شده و مشکلی در این راستا وجود ندارد اما لازم است مردم در صورت مشاهده هر یک از علائم بیماری کرونا، اقدام به مصرف خودسرانه دارو نکنند چرا که آنتی بیوتیک بدون تجویز پزشک نه تنها به بهبود بیماری کمک نمی‌کند بلکه آسیب‌هایی نیز وارد می‌کند.

وی تصریح کرد: براساس بررسی‌های انجام شده، میزان مصرف آنتی بیوتیک در استان نسبت به میانگین کشوری پایین‌تر است ولی لازم است که حتما مصرف آنتی بیوتیک‌ها طبق نظر پزشک مصرف شود.

قاسمیان بیان کرد: تزریق دوز یادآور واکسن کرونا برای گروه‌هایی که اعلام شده است، کمک می‌کند تا از شیوع، بستری و مرگ و میر کرونا کاهش دهد و لازم است که همه افراد به این مهم توجه کنند.

انتهای‌پیام/