محرومیت از امکانات زیرساختی و به ویژه جاده مناسب، سبب شده تا اهالی 8 روستای بخش ززوماهروی الیگودرز در این فصل سرد، برق نداشته باشند و در تاریکی به سر ببرند.

به گزارش سفیرافلاک، زمستان چتر سفیدش را بر سر روستاهای الیگودرز گسترانده و با تکرار بارش برف این نعمت الهی، سوز سرما در شهرستان سردسیر الیگودرز بیشتر احساس می‌شود.

 اما محرومیت از حداقل‌ترین امکانات سبب شده تا برخی از روستاهای این شهرستان سوز سرما را بیشتر احساس کنند و در دل شب‌های برفی زمستان، چراغ خانه‌شان خاموش باشد.

علی‌رغم اقدامات فراوانی که برای زیرساخت روستاهای استان انجام گرفته است اما هنوز روستاهایی هستند که مردمشان دغدغه آب و برق، گاز و جاده دارند و چشم انتظاراند تا از بن بست محرومیت بیرون بیایند.

به گفته رشیدی که از اهالی روستای گلی‌چاس بخش ززوماهروی الیگودرز است، هشت روستای بخش ززو ماهرو در نبود جاده مناسب از نعمت برق محروم شده‌اند و مردم یک ماه است که در تاریکی و خاموشی به سر می‌برند.

رشیدی عضو شورای روستای گلی چاس از خبرنگار سفیرافلاک خواست تا این مشکل مردم را که مدت‌هاست با آن دست و پنجه نرم می‌کنند به گوش مسئولان برساند تا شاید روشنی و دلگرمی به روستاهای این منطقه برگردد.

قطعی یک ماهه برق ۸ روستای بخش ززوماهرو

حسین خان رشیدی عضو شورای روستای گلی چاس از توابع بخش ززوماهروی الیگودرز در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهارداشت: ما در روستای گلی چاس یک ماه است که به خاطر مشکلات جاده، برق نداریم و اداره برق نتوانسته برای رفع مشکل برق اقدام کند.

وی افزود: به دلیل خرابی جاده هم اکنون برق هشت روستای گلی‌چاس، شاهرود، بنگ، آبگرمک، دشت خانی، گلی‌چاس اولیا و سفلی و روستای زیبا قطع است و مردم شب‌ها در تاریکی به سر می‌برند.

عدم آنتن دهی دکل مخابرات

عضو شورای روستای گلی چاس از توابع بخش ززوماهروی الیگودرز یکی دیگر از مشکلات روستاهای مذکور را عدم آنتن دهی دکل مخابرات برشمرد و عنوان کرد: این روستاها حدود پنج سال پیش برق کشی شدند اما اکنون یک ماه است که برق قطع است و اداره راه وسایل نقلیه لازم را برای بازگشایی جاده در اختیار قرار نمی‌دهد.

وی بیان کرد: یک ماه است که مردم در تاریکی هستند و متاسفانه پیگیری های انجام شده نیز تاکنون به نتیجه نرسیده است و این در حالیست که این روستاها جمعیت زیادی دارند به طوری که تنها در روستای گلی چاس ۴۰ الی ۵۰ خانوار زندگی می‌کنند.

جاده روستاها زیرسازی نشده است

رشیدی گفت: تقریبا ۱۷ سال پیش جاده روستا راه شکافی شده اما چون پس از گذشت ۱۷ سال هنوز زیرسازی نشده است هر سال جاده خراب می‌شود و با این مشکلات مواجه می‌شویم. اکنون نیز برای برقراری این تماس و ارتباط تلفنی با خبرنگار سفیر افلاک مجبور شده‌ام کوه به کوه مسافت زیادی را طی کنم تا آنتن تلفن داشته باشم.

وی تصریح کرد: از شهر شول آباد تا آخرین روستا که «زیبا» است ۴۰ کیلومتر است که زیر سازی نشده است و اگر به همین منوال پیش برود مردم مهاجرت می‌کنند و روستاها خالی از سکنه می‌شود.

یکی از بانوان ساکن روستای گلی چاس نیز در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهارداشت: جاده دسترسی روستا به خوبی برفروبی نشده است و اداره برق نیز نتوانسته برای رفع مشکل برق اقدام کند که همین خرابی جاده سبب شده تا مردم در تاریکی بمانند.

سرمای زمستان و خاموشی روستا

وی افزود: با توجه به سیردسیر بودن منطقه و بارش برف، قطعی برق مشکل آفرین شده است، قبل از قطع برق علاوه بر چوب از هیتر هم برای گرمای خانه استفاده میکردیم اما اکنون که برق نیست باید سرمای بیشتری را تحمل کنیم.

این بانوی الیگودرزی عنوان کرد: اکنون یک ماه است که آنتن تلفن همراه نداریم و اگر مردم دچار مشکل شوند حتی نمی‌توانند اطلاع رسانی داشته باشند.

وی بیان کرد: روستاهای ما گازکشی نیست برای آب نیز چند وقت پیش خواستند که لوله کشی انجام دهند اما این کار هم به سرانجام نرسید و اکنون در بحث هم هم مشکل دارند.

با توجه به بارش برف و سرمای شدید در روستاهای شهرستان الیگودرز، می‌طلبد مسئولان مربوطه هرچه سریعتر نسبت به وصل برق و رفع مشکل آنتن دهی این روستاها اقدام کنند تا بیش از این درگیر مشکل نشوند.

بارش برف، نبود راه دسترسی و عدم آنتن دهی تلفن همراه سبب شد تا در این گزارش از تصاویر آرشیوی که قبلا در رابطه با مشکلات این روستاها به آن پرداختیم، استفاده کنیم.

انتهای پیام/