نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس گفت: بی‌وفایی و بدعهدی آمریکا حتی نسبت به هم‌پیمانانش کاملاً مشهود است و یکی از این موارد عدم پذیرش حقارت‌بار شاه پهلوی در آمریکا پس از فرار از ایران بود.

حجت‌الاسلام محمدرضا مبلغی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: انقلاب شکوهمند اسلامی ایران به رهبری امام راحل آن‌چنان سریع و دقیق اتفاق افتاد که نه شاه ایران و نه غرب فکر نمی‌کردند حکومت پهلوی به این زودی سرنگون شود.

وی افزود: یکی از عوامل مهم در سرعت پیروزی در این انقلاب، رهبری قوی حضرت امام خمینی (ره) و مقبولیت زیاد ایشان در بین مردم بود که سبب یکپارچگی آحاد ملت ایران شد.

نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شاه اصولاً فرد شجاع و با دل و جرأتی نبود و تمام اعتماد و پشتوانه خود را به قدرت‌های خارج از ایران داشت عنوان کرد: به ‌دنبال اوج‌گیری نهضت انقلاب اسلامی شاه عرصه را برای حضور خود در ایران تنگ دید و در روز ۲۶ دی‌ماه سال ۱۳۵۷ به همراه اعضای خانواده‌اش از ایران فرار کرد.

وی با اشاره به اینکه روحیه دیکتاتوری، وابستگی کامل به بیگانگان، فساد و بی‌توجهی به مردم از عوامل سقوط محمدرضا پهلوی بود، بیان کرد: دولت آمریکا همواره به دنبال منافع خوداست، هرگاه متوجه شود منافعش به‌گونه‌ای دیگر می‌تواند تأمین شود مواضع را به سمت منافع نامشروعش تغییر می‌دهد.

مبلغی گفت: تاریخ نشان داده است که بدعهدی، بی‌وفایی و بی‌صفتی آمریکا حتی نسبت به نزدیک‌ترین هم‌پیمانانش کاملاً مشهود است و یکی از این موارد عدم پذیرش حقارت‌بار شاه پهلوی در آمریکا پس از فرار از ایران بود.

 وی اظهارداشت: پس از فرار شاه پهلوی، استقرار دولت موقت توسط بختیار که دست‌نشانده آمریکا بود، صورت گرفت ولی این دولت نیز نتوانست مانع فروپاشی و انهدام رژیم دیکتاتوری پهلوی شود زیرا مطالبات مردم و امام راحل بسیار فراتر از برنامه‌های او بود که درنهایت انقلاب اسلامی عظیم ایران به پیروزی رسید.

انتهای پیام/