نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس گفت: آمریکا و انگلیس تا زمانی نوکران خود را حمایت می‌کنند که منافع آنها تامین شود و در غیر این صورت این نوکران برای آنها اهمیتی ندارد و آنها را به کشورشان راه نمی‌دهند.

مهرداد ویسکرمی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک با اشاره به ۲۶ دی ماه سالروز فرار شاه از ایران، اظهار داشت: سیاست آمریکا در طول تاریخ اینگونه است که همیشه برای تامین منافع خود و چپاول کشورهای دیگر تلاش می‌کند و اگر فردی مانند محمدرضا پهلوی را به رسمیت شناخت، برای این بود تا از طریق این واسطه به منافع خود برسد.

وی افزود: تا شهریور سال ۵۷ آمریکا احساس می‌کرد که ایران امن است و پهلوی می‌تواند منافع آن را تامین کند اما محاسبه دقیقی از انقلاب نداشتند و بر این تصور بودند که با کشتار می‌توانند ادامه دهند ولی ملت ایران برای پیروزی انقلاب قیام کردند و در نهایت حکومت ستمشاهی سرنگون شد.

نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: با توجه به سرعت تحولات و شتاب گرفتن پیروزی انقلاب، محمد رضا پهلوی از ایران فرار کرد.

وی بیان کرد: وقتی ملتی برای انقلاب قیام کردند، سیاست آمریکا این شد که نوکر خود را کنار گذاشت و تلاش کرد تا با ایجاد مهره‌های جدیدی که ذخیره دارد، مسیر افکار را منحرف کند و زمینه را برای کودتا فراهم کند و قصد داشت همین سناریو را در ایران پیاده کند ولی به نتیجه نرسید و شکست خورد.

ویسکرمی گفت: هر زمان که خطری پهلوی را تهدید می‌کرد، اولین اقدام تصمیم به فرار بود و اگر تصمیمی گرفته می‌شد آمریکا و انگلیس نقش مهمی داشتند، وقتی غرب مطمئن شد که کار محمد رضا تمام شده است، تلاش کردند از طریق نوکر دیگری به نام بختیار اهداف خود را پیش ببرند.

وی خاطر نشان کرد: زمانی که بختیار دستور حکومت نظامی داد، امام(ره) فرمودند که به خیابان‌ها بیایید و بختیار هم که توانایی رویارویی با خروش ملت ایران را نداشت از کشور فرار کرد و با عزم و اراده ملت ایران به رهبری امام خمینی(ره) انقلاب به پیروزی رسید.

نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا و انگلیس تا زمانی نوکران خود را حمایت می‌کنند که منافع خود را تامین کنند و در غیر این صورت این نوکران برای آنها اهمیتی ندارد و آنها را به کشورشان راه نمی‌دهند.

وی با بیان اینکه یاری خدا را می‌توان در پیروزی انقلاب اسلامی ایران مشاهده کرد، گفت: ملت ایران با اطاعت از مرجعیت، تمام توطئه‌های دشمن را خنثی کردند و هر جا بصیرت انقلابی وجود دارد، امداد غیبی هم نازل شد و از گردنه‌های سخت عبور کردیم.

انتهای پیام/