مدیرکل انتقال خون لرستان گفت: اهدای خون در لرستان با سرد شدن هوا، کاهش یافته که می‌طلبد اهداکنندگان به یاری بیماران نیازمند خون بشتابند.

علی سوری در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهارداشت: هر ساله در فصل سرد سال، اهدای‌خون با کاهش روبرو می‌شود که می‌طلبد اهداکنندگان برای نجات جان بیماران، اهدای خون را در زمستان فراموش نکنند.

وی افزود: در حال حاضر اهدای‌خون در برخی از شهرهای استان با کاهش همراه است اما وضعیت بحرانی نیست و از هم استانی‌ها تقاضا می‌شود برای اهدای خون به پایگاه‌های خونگیری مراجعه کنند.

مدیرکل انتقال خون لرستان با اشاره به پویش مهرمادری، عشق پدری، تصریح کرد: این پویش از ولادت حضرت فاطمه(س) تا ولادت امام علی(ع) ادامه دارد و اهداکنندگان می‌توانند برای نجات جان بیمارانی که نیازمند به خون هستند، اقدام کنند.

سوری با تاکید بر مشارکت بانوان در اهدای خون، گفت: بانوان لرستانی همیشه در اهدای خون پیشقدم بوده‌اند و در این وضعیت و برودت هوا که شاهد کاهش اهدای خون هستیم، بانوان لرستانی می‌توانند نقش خود را در نجات جان بیماران ایفا نمایند.

وی بیان کرد: تعداد پایگا‌های خونگیری در استان از چهار پایگاه به ۱۱ پایگاه افزایش یافته تا افراد در همه شهرستان‌ها بتوانند اقدام به اهدای خون کنند.

انتهای‌پیام/