معاون هواشناسی لرستان گفت: با توجه به سامانه بارشی که بر روی نیمه جنوبی کشور مستقر است در جنوب شرق لرستان علاوه بر بارش پراکنده باران، در پاره‌ای از نقاط به ویژه ارتفاعات و گردنه‌ها رگبار برف پیش‌بینی می‌شود.

زینب اکبری در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، در رابطه با آخرین وضعیت آب و هوای لرستان طی ساعات و روزهای آینده اظهارداشت: بر اساس  تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی و تصاویر ماهواره‌ای، عصر امروز با توجه به فعالیت امواج ضعیف و کم دامنه حاصل از  سامانه بارشی که بر روی نیمه جنوبی کشور مستقر است علاوه بر پوشش ابر و وزش باد، در مناطق جنوبی استان بارش‌هایی به صورت پراکنده داریم.

وی افزود: در جنوب شرق لرستان نیز علاوه بر بارش پراکنده باران، در پاره‌ای از نقاط به ویژه ارتفاعات و گردنه‌ها رگبار برف پیش‌بینی می‌شود.

معاون هواشناسی لرستان عنوان کرد: همراه با این شرایط ناپایدار به صورت نقطه‌ای وقوع مخاطراتی همچون اختلال در تردد، لغزندگی سطح جاده‌ها و احتمال کولاک در محورهای مواصلاتی جنوب شرق دور از انتظار نیست.

وی بیان کرد: از امشب تا روز جمعه با توجه به حاکمیت شرایط پایدار آسمانی صاف و گاهی همراه با وزش باد را پیش رو داریم و فردا صبح در برخی از مناطق پدیده مه کاهش میدان دید افقی را به دنبال خواهد داشت.

اکبری گفت: تا روز جمعه به دلیل ماندگاری هوای سرد بر جو منطقه به ویژه سرمای شبانه مدیریت مصرف حامل‌های انرژی توصیه می‌شود.

انتهای پیام/