مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری لرستان گفت: آیین تجلیل از برترین‌های جشنواره «بانوی تمدن ساز ایران اسلامی» در لرستان برگزار می‌شود.

به گزارش سفیرافلاک، فریبا ولی‌پوری با بیان اینکه آیین تجلیل از برترین‌های جشنواره «بانوی تمدن ساز ایران اسلامی» در لرستان برگزار می‌شود اظهارداشت: پس از اعلام فراخوان این جشنواره، بیش از هزار نفر در سامانه ثبت نام کردند.

وی افزود: آثار ارسال شده طی دو روز به طور کامل توسط هیات داوران ارزیابی شدند و در روز چهارشنبه (۲۸ دی‌ماه) نفرات برتر معرفی و به آنها تندیس جشنواره و هدایایی اهدا می‌شود.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری لرستان عنوان کرد: در این مراسم خانم مرضیه عزتی، مسئول امور بانوان نهاد رهبری در دانشگاه‌ها و مدارس کشور میهمان ویژه جشنواره است.

وی بیان کرد: روز زن و مادر طی سال‌های گذشته مختص زنان شاغل در ادارت و دستگاه‌های اجرایی برگزار شده است و به همین منظور جهت پیشگیری از غفلت از بانوان توانمند در استان با برگزاری جشنواره بانوی تمدن ساز اسلامی تلاش می‌شود پل ارتباطی قوی با عموم بانوان توانمند استان برقرار شود.

ولی پوری گفت: در این راستا با همکاری دانشگاه آیت الله العظمی بروجردی سایت بانوی تمدن ساز طراحی شد که مجموعه بانوان استان با توانمندی‌های مختلف در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه دختران ۹ ساله تا زنان ۹۰ ساله حتی در مناطق روستایی و عشایر که در حوزه فرزندپروری موفق بوده‌اند در طراحی این سایت مورد توجه قرار گرفته‌اند، تصریح کرد: با اجرای این طرح امسال در برنامه تجلیل از مقام زن و مادر بانوان روستایی و عشایر در اولویت قرار دارند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری لرستان گفت: زنان توانمند با مهارت‌های فراوان در جامعه روستایی و عشایری لرستان حضور دارند که متاسفانه تاکنون مغفول بوده‌اند و همچنین گروه زنان خانه‌دار گلایه‌مندان به حق در حوزه بانوان هستند که با وجود تلاش‌های فراوان در حوزه خانواده و فرزند پروری مورد توجهی قرار نگرفتند.

وی اظهارداشت: در این جشنواره تمامی گروه‌ها از دانش‌آموز، طلبه، خانه‌دار، شاغل، روستایی و عشایر، هنرمندان تعریف شده‌اند و شاخص‌های مورد نیاز برای این گروه‌ها تعریف شده است.

انتهای پیام/