مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان گفت: ۱۵۰ کارگاه چرم‌دوزی در لرستان فعال است و بیش از ۲۰۰ هنرمند مشغول به کار هستند.

به‌گزارش سفیر‌افلاک به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان، عطا حسن‌پور اظهار‌داشت: در راستای ترویج صنایع‌دستی در رشته‌های مختلف صنایع‌دستی ۱۵۰ کارگاه چرم‌دوزی در استان فعالیت می‌کنند و در این تعداد کارگاه بیش از ۲۰۰ هنرمند مشغول به کار هستند که سالانه ۱۵ هزار قطعه تولیدات چرمی در استان تولید و روانه بازارهای داخلی و خارجی می‌شود.

وی افزود: میزان فروش سالانه تولیدات محصولات چرمی حدود دو میلیارد ریال است که این هنرهای هنرمندان و دست‌سازه‌های چرمی لرستان، سال‌جاری در ۱۵ نمایشگاه استانی و ملی مشارکت داشته‌اند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان با بیان اینکه هنرمندان صنایع دستی در رشته چرم‌دوزی حدود یک میلیارد ریال تسهیلات دریافت کرده‌اند، گفت: عمده مشکلات هنرمندان فعال در رشته‌های چرمی کمبود مواد اولیه، نبود سرمایه کافی و عدم دسترسی به بازارهای هدف است که با برنامه‌ریزی‌ و رهکارهای مناسب درصدد رفع این مشکلات هستیم.

انتهای پیام/