با توجه به کاهش نرخ رشد اقتصادی در چین، سطح تقاضا در بازارهای سهام به‌دلیل افزایش ریسک‌پذیری، با کاهش همراه بوده است و احتمال اصلاح بیشتر در کوتاه‌ مدت و میان‌ مدت تقویت شده است.

به گزارش سفیرافلاک، ویدزوز بروکرز در تحلیل فاندامنتال و تکنیکال روز بازارهای مالی بین‌المللی چنین نوشته است:

۱️- با توجه به کاهش نرخ رشد اقتصادی در چین، سطح تقاضا در بازارهای سهام به‌دلیل افزایش ریسک‌پذیری، با کاهش همراه بوده است و احتمال اصلاح بیشتر در کوتاه مدت و میان مدت تقویت شده است. در حال حاضر و از نظر تکنیکالی، شاخص به محدوده میانگین‌های میان‌مدت در تایم فریم چهارساعته و ابر کوموی روزانه رسیده و واکنش به این محدوده تعیین کننده است. محدوده ۳۴۰۰۰ واحدی یک سطح تعیین کننده خواهد بود. ضمن اینکه شاخص در محدوده پایینی چنگال اندرو میان مدت در نوسان است و واکنش به این محدوده، که با ابر کوموی روزانه تشکیل PRZ داده است، با اهمیت خواهد بود.

۲- در بازار نفت و شاخص نفت برنت، قیمت در ادامه موج صعودی به محدوده مهم ۸۷ دلار برای هر بشکه رسیده، که مقاومت ماژور مهمی در بیش از ۴۰ روز اخیر محسوب می‌شود، و واکنش به این محدوده تعیین کننده خواهد بود. این مقاومت با سطح میانی چنگال اندرو میان مدت، تشکیل PRZ داده است.

۳️- در بازار طلا، قیمت پس از پولبک به محدوده روانی و ماژور شکسته شده ۱۹۰۰ دلاری، به موج صعودی بازگشته و احتمال اول در کوتاه مدت و میان مدت، ادامه روند صعودی خواهد بود. امروز شاخص ماهانه تورمی قیمت تولید کننده آمریکا نیز اعلام می‌شود، که می‌تواند بر روند قیمت طلا تاثیرگذار باشد. در صورتی که این شاخص کاهش شتاب تورم را نشان دهد، می تواند تقاضا برای طلا را در برابر دلار افزایش دهد.

۴️- در برابری یورو به دلار، قیمت پس از پولبک به محدوده شکسته شده ۱.۰۷۸۶، به موج صعودی بازگشته و در حال عبور از محدوده میانی چنگال اندرو قرار دارد. در صورتی که این عبور تثبیت شود، احتمال صعود قیمت در میان مدت تقویت خواهد شد. امروز شاخص سالانه تورمی قیمت مصرف کننده اروپا اعلام شد، که مطابق با پیش‌بینی‌ها، کاهش تا محدوده ۹.۲ درصدی را نشان می داد. این موضوع می تواند بر تصمیمات شورای سیاستگذاری پولی بانک مرکزی اروپا در زمینه سرعت افزایش نرخ بهره این بانک، تاثیرگذار باشد.

  • منبع خبر : بازار