استاندار لرستان گفت: نگاه متعالی جمهوری اسلامی ایران به جایگاه بانوان باید به خوبی تبیین شود.

به گزارش سفیرافلاک، به نقل از روابط عمومی استانداری لرستان، فرهاد زیویار امروز در جشنواره «بانوی تمدن ساز ایران اسلامی» اظهارداشت: حضور بانوان در عرصه‌های مختلف جامعه بعد از انقلاب اسلامی ایران فراتر از تمامی ادوار بوده است.

وی با تشریح نگاه به زن در دوران قبل از انقلاب در قالب نگاه‌های عرفی و محدود در خانه و همچنین نگاه به زن در جوامع غربی به در قالب جنسیت و ابزار، افزود: نقش مهم بانوان به عنوان نیمی از جامعه بعد از انقلاب اسلامی در عرصه‌هایی از جمله تحصیلات و انضباط اداری که به واسطه حضور بانوان در مسئولیت‌های اجرایی ایجاد شده بی نظیر است.

استاندار لرستان عنوان کرد: بعد از انقلاب بانوان ایرانی نه تنها در داخل کشور بلکه در عرصه‌های بین‌المللی حرف‌‌های زیادی برای گفتن داشتند و بانوان ایرانی در نظام مقدس جمهوری اسلامی نه تنها ابزار نبوده بلکه نقش اجتماعی و یاری‌گری ایشان به مردان بسط پیدا کرده است.

وی بیان کرد: نگاه متعالی جمهوری اسلامی ایران به جایگاه بانوان باید به خوبی تبیین شود و نظام جمهوری اسلامی، نظامی با پشتوانه فکری در مورد نقش و جایگاه بانوان در پیشبرد جامعه است که در برابر نظام فکری آلوده و ابزار محور غرب ایستادگی کرده و دامنه آن روز به روز در سایر ملت‌ها گسترش پیدا می‌کند.

زیویار نقش تربیتی بانوان در توسعه کشور در قامت مادر را بی‌بدیل دانست و گفت: پشت تمامی افرادی که تاریخ ساز شده‌اند، مادرانی زحمت‌کش و دلسوز حضور دارند که زمینه ساز آن شده‌اند و ما هنوز با افقی که در نظام جمهوری اسلامی برای حضور بانوان در جامعه تعیین شده است فاصله داریم.

انتهای‌پیام/