هفتمین نشست هیأت اندیشه‌ورز شورای عالی بسیج جامعه پزشکی لرستان با محوریت طرح نفس، جهاد تبیین و دهه فجر در استان برگزار شد.

به گزارش سفیرافلاک، هفتمین نشست هیأت اندیشه‌ورز شورای عالی بسیج جامعه پزشکی لرستان با محوریت طرح نفس، جهاد تبیین و دهه فجر با حضور اعضا در سالن اجتماعات دانشگاه علوم پزشکی لرستان برگزار شد.

در این نشست در رابطه با راه‌اندازی مرکز مشاوره نفس در مراکز بهداشت شهرستان‌های استان، تعهد کاری، جهاد تبیین و چگونگی فعالیت‌های فی مابین دانشگاه علوم پزشکی و سازمان بسیج جامعه پزشکی استان در بحث جهاد تبیین و مراسم گرامی‌داشت دهه فجر بحث و تبادل نظر و پیشنهادات لازم توسط اعضا بیان شد.

همچنین در این نشست بر پذیرش حرف‌های منطقی از مجرای قانونی، نگاه واقع‌بینانه به بحث اعتراضات و پاسخ به شبهات، توجه به معیارهای اصلی انقلاب اسلامی و جهاد تبیین، توجه به رویکرد و راهکارهای پیشبرد اهداف سازمان بسیج جامعه پزشکی استان در راستای رفع مشکلات موجود و رفع تبعیض در سطح جامعه به منظور برقراری عدالت اجتماعی  تاکید شد.

سرهنگ امیری مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی استان لرستان در این نشست دستور کار جلسه با محوریت طرح نفس، جهاد تبیین و دهه فجر  و مسئله راه‌اندازی مرکز مشاوره نفس در مراکز بهداشت شهرستان‌های استان در راستای اهداف این طرح و حمایت از خانواده مباحثی را مطرح کرد.

مهرداد ویسکرمی نماینده مردم شهرستان خرم‌آباد و دوره چگنی در مجلس شورای اسلامی و رئیس هیئت اندیشه‌ورز بسیج جامعه پزشکی استان نیز در این نشست در رابطه با حفظ ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب، استفاده از پزشکان از سهمیه مناطق محروم و خالی نمودن پست مربوطه پس از کسب تجربه، تعهد کاری، جهاد تبیین، چگونگی اجرایی کردن طرح نفس، دلایل افزایش سقط، نگاه قانونی به جمعیت و همچنین چگونگی فعالیت‌های فی مابین دانشگاه علوم پزشکی و سازمان بسیج جامعه پزشکی استان مباحثی را بیان کرد.

سرهنگ فریبرز حاتمی مسئول بسیج اقشار سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان نیز در این جلسه در رابطه با ظلم به بشر در بُعد درمانی و آموزشی، چگونگی سطح تماس مدیران، پزشکان و روسا با محیط کار، دانشجویان و جامعه سخنانی مطرح کرد.

در این نشست شهرزاد دولتخواه از اعضای هیأت اندیشه‌ورز بسیج نیز مطرح کرد: جهاد تبیین نیاز به حمایت مالی دارد؛ مشکل اصلی از مدارس شروع می‌شود که در آینده به عنوان مادر، پزشک، کارمند و… وارد جامعه می‌شوند که نیاز به مشوق دارند.

رضا سالاری از دیگری اعضای هیأت اندیشه‌ورز بسیج با تاکید بر اینکه جهاد تبیین باید اندیشه و تعهد داشته باشد بیان کرد: نهاد فرهنگی اجتماعی با اسم شعار و القاب دین کافی نیست  بلکه گسترش دین از طرف نظام و روش‌های علمی، مهارت، اعمال قدرت و حاکمیت و قانون لازم است.

شاهوردی یکی دیگر از اعضا عنوان کرد: تشکیل تیم‌های تخصصی جهاد تبیین جهت ارائه راهکارهای کلی و عملیاتی به منظور پیشرفت روش کار، مسئله بدعدالتی، تبعیض، رانت خواری لازم است.

صفدری از دیگر اعضای هیأت اندیشه‌ورز بسیج گفت: نظام الکترونیکی نسخه به دلیل قطع و وصل سیستم سبب نارضایتی مراجعه کنندگان شده است.

حمزه حسنی رئیس بیمارستان شهدای عشایر خرم‌آباد نیز اظهارداشت: در حوزه تعرفه‌گذاری ظرفیت‌های رشته‌های مادر  بسیار خالی مانده است.

پیری علم معاون اجرایی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان نیز تصریح کرد: جهاد تبیین به معنای بیان کردن ارزش‌ها و اقدامات نظام جهت روشنگری مردم است.

وی به لزوم مستند کردن کار خدمات بهداشتی- درمانی و آموزشی به مردم  اشاره کرد و اظهارداشت: هدف جلب اعتماد مردم با خدمات و حمایت مدیران تصمیم گیر است.

فاطمه نعمت‌الهی مسئول کانون بسیج جامعه پزشکی الیگودرز نیز افزود: تمام گروه‌های جهادی لرستان و خارج از استان جهت مکان‌یابی، چگونگی ارائه خدمات، نوع تخصص مورد نیاز از طریق بسیج جامعه پزشکی هماهنگ شوند.

مریم کوشکی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان در این جلسه در رابطه با طرح نفس با ارائه آمار سقط قانونی جنین از سال ۱۴۰۰ و ۹ ماهه ۱۴۰۱  عنوان کرد: مراقب بهداشتی پیش از بارداری افراد که سقط خود به خودی دارند باید علمی بررسی شود همچنین سقط‌های عمدی که می‌تواند منشاء اقتصادی، فرهنگی، ذهنی، خانوادگی و… دارند باید شناسایی و راهکار جهت رفع مشکل ارائه شود.

انتهای پیام/