عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای سالامی با بیان اینکه داوطلبان کنکور از دریافت خبرهای غیررسمی خودداری کنند، گفت: تاثیر معدل در کنکور به 60 درصد می‌رسد.

مهرداد ویسکرمی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهارداشت: کنکور دی‌ماه، اولین کنکوری است که طبق مصوبه شورای انقلاب فرهنگی انجام می‌شود و قرار است طی چند سال تاثیر قطعی معدل به ۶۰ درصد برسد.

وی افزود: امسال تاثیر معدل ۴۰ درصد است، همچنین دروس عمومی هم در قالب معدل محاسبه می‌شود و دروس تخصصی، دروس اصلی کنکور است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تلاش سازمان سنجش بر این است که دستگاه‌هایی که برای تقلب برده می‌شود، مورد رصد قرار می‌گیرد و در همین راستا دستگاه‌هایی که توسط شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی ساخته شده در اختیار برگزار کنندگان کنکور قرار گرفته که دستگاه تقلب را پیدا کنند.

وی گفت: داوطلبانی که اقدام به این کار نمایند، از کنکور محروم شده و بهتر است خانواده‌ها مراقب باشند تا فرزندان آن‌ها در دام افرادی که سعی دارند از این فرصت سواستفاده کنند و اقدام به اخاذی کنند، نیفتند. همه محل‌های برگزاری کنکور به دقت بررسی می‌شود، داوطلبان فریب کانال‌ها و سایت‌هایی که ادعای فروش سوالات را دارند، نخورند.

ویسکرمی با بیان اینکه دو بار کنکور در سال سبب کاهش استرس داوطلب می‌شود، بیان کرد: دانش‌آموزان سال سوم می‌توانند آشنایی بیشتری با کنکور داشته باشند و برای سایر داوطلبان به اینگونه است که هر کدام رتبه بهتری باشد، لحاظ می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در راستای اجرای دو مرحله کنکور به دلیل اینکه اولین‌بار است که اینگونه برگزار می‌شود، ممکن است کاستی‌هایی باشد که تلاش شده تا هم آموزش و پرورش و هم سازمان سنجش بتوانند کنکوری سالم و عادلانه برگزار کنند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه داوطلبان فقط اخبار سازمان سنجش را دنبال کنند، عنوان کرد: چون سال اول است که کنکور دو مرحله‌ای شده، بهتر است که داوطلبان همان مطالبی که از سازمان سنجش گفته می‌شود را ملاک قرار دهند و از دریافت خبرهای غیر رسمی خودداری کنند چرا که ملاک اصلی، مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی است که لحاظ شده و کنکور هم براساس همین مصوبه است.

انتهای‌پیام/