ائمه جمعه لرستان با اشاره به اینکه اقدام پارلمان اروپا، اثری در قدرت سپاه ندارد، مطرح کردند: دشمنان از پیشرفت و اقتدار ایران اسلامی در هراس هستند.

به گزارش سفیرافلاک، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی ظهرامروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته خرم‌آباد با اشاره به فرارسیدن ماه رجب، اظهار داشت: در ماه رجب اعتکاف برگزار می‌شود که برنامه‌های این ایام به اطلاع می‌رسد، رجبی که همراه با دهه فجر است و این نورانیت و برکت را مضاعف می‌کند.

وی افزود: پنجم بهمن سالروز شهادت امام علی‌النقی(ع) امام دهم می‌باشد، هم امام باقر(ع) و امام هادی(ع) و دیگر ائمه دو راهبرد مهم داشتند، یکی جهاد تبیین بود که احیای اسلامی است، اسلامی که چهره آن به‌وسیله بنی‌امیه مخدوش شده بود اما با گسترش معارف اسلامی که یکی از راهبردهای ائمه و پیشوایان بود، احیا شد و با افکار غیر اسلامی مقابله کردند و راهبرد دوم ائمه(ع) ایجاد یک جریان دینی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی بود، جریانی که همیشه برای حاکمان وقت قابل‌تحمل نبود و امام هادی(ع) را به سامرا تبعید و به دستور متوکل عباسی به شهادت رسید.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان عنوان کرد: کشورهای غربی در آشوب‌ها و فتنه‌ها به اهداف خود نرسیدند ولی باید توجه کرد که دشمن به دنبال راهبردهای دیگری است، به دنبال این بوده که به بهانه دروغ‌فروش پهبادهای ایران به روسیه، قطعنامه نقض شده است، به‌دروغ به دنبال اتهام بمب‌گذاری است و از برخی چهره‌های شناخته‌شده ورزشی و هنری برای به انزوا کشیدن ایران استفاده می‌کند.

وی تصریح کرد: اینکه سپاه پاسداران به‌عنوان تروریست اعلام می‌شود، جزء برنامه‌های دشمن است چون ۴۳ سال است شکست‌خورده‌اند و به اهداف خود نرسیدند ولی مردم ایران را نمی‌شناسند، پیوند مردم ایران با ولی‌فقیه و عمق این مطلب را نمی‌شناسند، از دل‌بستگی ملت به نیروهای نظامی و انتظامی و سپاه و بسیج خبر ندارد.

شاهرخی گفت: در آماری که اعلام‌شده، ایران را به لحاظ قدرت نظامی جزء برترین کشورها در غرب آسیا معرفی کرده‌اند و این قدرت با تکیه‌بر توان داخلی به‌دست‌آمده است که برآمده از توان نیروهای مرزوبوم این کشور است، مثلت شوم غربی، عبری و عربی همه توان را به کار گرفته ولی محور مقاومت حرف اول را می‌زند که دشمن را عصبانی کرده است و این عصبانیت را با قرار دادن سپاه به‌عنوان تروریستی نشان می‌دهند.

امام‌جمعه خرم‌آباد بیان کرد: ملت ایران و ملت‌های آزاده، سپاه را ضد تروریست و نجات‌بخش ملت‌های در بند و مظلوم می‌دانند، داعش و القاعده و دیگر گروه‌های تروریست را ایجاد کردند ولی سپاه طومار این‌ها را در هم پیچید و ملت ایران با انسجام، با وحدت، امید با موفقیت و اعتماد به وعده‌های الهی و پیروی از فرمان‌ها رهبری همه این مراحل را پشت سر می‌گذارد.

وی افزود: ضرباتی که سپاه و نیروهای مسلح به نیروهای مسلح دشمن وارد کردند، منجر به عصبانیت دشمن شده است، این ارتقا قدرت بازدارندگی به دلیل قدرت تکیه‌بر توان داخلی است و ملت ایران برای رسیدن به پیشرفت در همه عرصه‌ها، محکم ایستاده و باید سرمایه اجتماعی مردم را حفظ کنیم و بهترین خدمات‌رسانی را به مردم داشته باشیم.

هراس دشمنان از اقتدار ایران

حجت‌الاسلام سید علی حسینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بروجرد با تأکید بر صرفه‌جویی در زمستان، اظهارداشت: همه باید کمک کنیم تا از فصل سرما عبور کنیم و بحران گاز در کشور رفع شود و نباید در مصرف گاز و انرژی اسراف کرد.

وی با اشاره به رزمایش نیروی دریایی سپاه در خلیج‌فارس، افزود: در این رزمایش، قدرت بزرگ نظامی کشورمان را به نمایش گذاشتند که این رزمایش یک قوت قلب برای دوستان انقلاب و هراس و عصبانیت برای دشمنان است.

امام‌جمعه بروجرد بابیان اینکه سپاه یک نیروی نظامی قوی است، عنوان کرد: درواقع، رژیم اسرائیل و آل سعودی که مردم بی‌گناه را به خاک خون می‌کشند تروریست هستند و سپاه مدافع مظلومان بوده و تحریم‌های اتحادیه اروپا اثری بر قدرت سپاه ندارد.

وی تصریح کرد: دشمنان از قدرت جمهوری اسلامی ایران هراسان هستند و مدام درصدد ضربه زدن به انقلاب هستند و هیچ‌گاه موفق نمی‌شوند و شکست نصیبشان می‌شود.

حسینی عنوان کرد: جاسوس و خائنی که به کشور خیانت کرد و اعدام شد دشمنان را عصبانی کرد زیرا سربازان گمنام امام زمان (عج) این جاسوس را دستگیر کردند.

امام‌جمعه بروجرد با اشاره به اینکه زنان ایرانی هیچ‌گاه بی‌حجاب نبودند حتی قبل از اسلام زنان ایرانی حجاب داشتند، بیان کرد: امربه‌معروف و نهی از منکر نباید فراموش شود که در این راستا، گروه‌های امربه‌معروف و نهی از منکر در شهر بروجرد راه‌اندازی خواهد شد و با زبان نرم باکسانی که بی‌حجابی می‌کنند تذکر لسانی خواهیم داد.

آمریکا در برابر جمهوری اسلامی ایران درمانده شده است

حجت‌الاسلام ابراهیم طهماسبی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته کوهدشت، اظهار داشت: خوش‌خلقی انسان تأثیر زیادی در دنیا برای او داشته و در سایه این خوش‌اخلاقی، به‌مراتب عظیم و مقام‌های والایی در آخرت خواهد رسید.

وی افزود: در بسیاری از نزاع‌ها و درگیری‌ها به‌جای اینکه بین آن‌ها صلح و سازش انجام شود، برخی از اطرافیان مرتبط، این اجازه را نداده و آتش بیار معرکه بوده و موجب تفرقه می‌شوند‌.

امام‌جمعه کوهدشت با اشاره به‌ضرورت تمرین خوش‌خلقی توسط انسان، عنوان کرد: بدترین مردم ازنظر منزلت در روز قیامت کسی است که مردم اکرامش می‌کنند بااینکه دوست ندارند چراکه بدزبان و عصبانی است.

وی تصریح کرد: نگهداری عمل خالصانه با ابقاء در عمل ممکن است و آن با صله‌رحم، انفاق، زکات و کار برای رضای خداوند متعال محقق می‌شود.

طهماسبی گفت: آزادی در چهارچوب قانون درست است، در هیچ جای دنیا آزادی مطلق وجود ندارد چون سنگ روی سنگ بند نمی‌شود.

امام‌جمعه کوهدشت با اشاره به جنگ ترکیبی و همه‌جانبه دشمن علیه ایران، بیان کرد: محاسبات دشمنان در قبال ایران اشتباه و غلط است، امام راحل روز اول با توکل به خدا و اعتقاد به نصرت الهی، انقلاب اسلامی را به پیروزی رساند و دشمنان از این غافل هستند.

وی با اشاره به نقشه دشمن برای اختلال ارتباط ایران با جهان، گفت: الآن دشمن چون در اغتشاشات شکست‌خورده و مشاهده کرده است که ایران در مذاکرات برجام هوشیار است، محاصره شدید دیپلماتیک را با شیطنتی جدید آغاز کرده‌اند.

طهماسبی بیان کرد: دو تفکر حسینی و تفکر یزیدی نیز هم‌اکنون در جهان حاکم است، اگر ما در خط الهی و خط امام حسین(ع) باشیم همواره پیروز و سربلند خواهیم بود.

امام‌جمعه کوهدشت بیان کرد: آمریکای جنایتکار چون در همه‌جا در برابر ایران درمانده شده‌ و کار به‌جایی نمی‌برد، درحرکتی غیرمرسوم اروپاییان را که غلام حلقه به دوششان هستند مجاب کرده‌اند، دست به اقدامی زشت علیه سپاه بدهند، درحالی‌که سپاه سرافراز حافظ ارزش‌های انقلابی و مدافع مستضعفین عالم است و دشمنان راه به‌جایی نخواهند برد.

وی افزود: حرکات تبلیغاتی دشمنان از قدرت سپاه سرافراز نمی‌کاهد و سپاه نمی‌گذارد عزت انقلاب به خطر بیفتند، شهید سلیمانی همواره در خدمت انقلاب و مستضعفان بود.

طهماسبی بیان کرد: در شهرستان بایستی بحث اسلحه حذف و ساماندهی شود و مسئله ترافیک شهرستان توسط شورای ترافیک حل گردد، این بی‌تفاوتی برای چیست؟! بسیاری از مردم از این وضعیت ترافیک معترض هستند و باید مطالبه مردم جدی گرفته شود، این تریبون باکسی تعارف ندارد و خواست مردم را اعلام می‌کند، اگر نمی‌توانند این مشکل را حل کنند به مسئولان استانی اعلام می‌کنیم، مثل‌اینکه گوش شنوایی وجود ندارد؛ بایستی پارکینگ مناسبی در کوهدشت احداث شود.

انتهای پیام/