کارشناس مسائل سیاسی نوشت: علت طرح و تصویب این طرح را می‌توان در راستای شکست غرب در طراحی اغتشاشات اخیر دانست که با حضور در صحنه مردم و نیروهای انتظامی و امنیتی خصوصا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نقشه‌های آنها خنثی شد.

به گزارش سفیرافلاک، پارلمان اروپا در اقدام مداخله‌جویانه قطعنامه‌‌ای ضد ایرانی با عنوان «پاسخ به اعتراضات و اعدام‌ها در ایران» را به تصویب رساند که علت طرح و تصویب این طرح را می‌توان در راستای شکست غرب در طراحی اغتشاشات اخیر دانست که با حضور در صحنه مردم و نیروهای انتظامی و امنیتی خصوصا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نقشه‌های آنها خنثی شد.

همچنین، با این ترفند شیطانی می‌خواهند به ایران فشار بیاورند تا در خصوص حضور منطقه‌ای، برجام و موشکی کوتاه بیاید. این مصوبه خلاف قواعد و حقوق بین‌المللی است چون سپاه یک نهاد ونیروی نظامی تعریف شده در اصل ۱۵۰ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران است که آن را حافظ کشور و انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن می‌داند.

برخی از اهداف پارلمان اتحادیه اروپا از تروریستی اعلام کردن سپاه پاسداران، انتقام از کمک‌های مستشاری ایران به روسیه که تقریباً در این زمینه توانستند با زیرکی، تمام افکار عمومی کشورهای اروپایی را با خود برعلیه کشورمان همراه سازند، انتقام از اعدام مهره جاسوسی به نام علیرضا اکبری و ارسال پالس حمایت به شبکه داخلی چون اروپا با مبادلات جواسیس در دولت قبل، به نوعی مصونیت فولادی برای خائنین به ملت و کشور ایجاد کرده بود که با این اعدام خصوصاً با وجود دوتابعیتی بودن هم نشان جدی تغییر رویکرد دولت انقلابی در برخورد با جاسوس‌ها را به همراه دارد وهم هزینه جذب و همکاری را در ایران به شدت برای کشورهای غربی بالا خواهد برد.

از اهداف دیگر این اقدام، تزریق امید به اغتشاشگران است چون بعد از تثبیت نسبی اوضاع کشور ناامیدی شدید در بین اغتشاشگران و حامیانشان به وضوح دیده می‌شد و قصد دارند با این اقدام پالس تضعیف نیروهای وفادار به نظام را صادر کنند و امید را در دل معاندین ناامید زنده سازند.

التهاب فضای اقتصادی و افزایش قیمت ارز که ما در کمتر از پنج ساعت بعد از انتشار این خبر، صعود قیمت نفت در بازارهای جهانی و صعود قیمت ارز، طلا و سکه را در بازار آزاد و غیر رسمی که عمدتاً از بیرون هدایت می‌شود را شاهد بودیم، همچنین اهرم فشار در مذاکرات هسته‌ای هر چند آنها در کلام از دور شدن از مذاکرات هسته‌ای سخن می‌گویند ولی در عمل ما نگاه پر معنا به تحولات ایران واستفاده از هر فرصتی برای بهره گیری درمذاکرات را به‌عینه از طرف اروپایی شاهد هستیم.

از منظر افزایش میزان آمادگی نیروهای مسلح کشور، سپاه همچون حاج قاسم در قلب ملت ایران جای دارد و فعلا با نظام سیاه سلطه جهانی و اسرائیل غاصب، تا نابودی آنها کار دارد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : همایون رهبران، تحلیلگر مسائل سیاسی