کارشناس و پیشکسوت فوتبال با انتقاد از عملکرد سرمربی استقلال در دیدار برابر سپاهان گفت: جالب است که یک مربی بعد از پانزده بازی هنوز ترکیب اصلی تیمش را نشناخته و مدام تغییر ایجاد می‌کند.

به گزارش سفیرافلاک، شاهین بیانی به شکست استقلال برابر سپاهان در هفته شانزدهم رقابت‌های لیگ برتر اشاره کرد و اظهارداشت: در روزی که استقلال می‌توانست با یک امتیاز اصفهان را ترک کند، تفکرات غلط ساپینتو باعث شد تا این تیم یک امتیاز را هم از دست بدهد و حالا شرایطش در جدول بدتر از گذشته شود.

وی افزود: حالا باید استقلال منتظر بماند تا ببیند نتایج کلی هفته چگونه رقم خواهد خورد، آیا همه چیز به سود استقلال تمام خواهد شد یا شانس با استقلال یار است و نتایج تیم‌ها به گونه‌ای رقم می‌خورد که آبی پوشان را بیشتر از این دچار دردسر نکند.

کارشناس فوتبال با انتقاد از عملکرد ریکاردو ساپینتو گفت: عجیب است که یک سرمربی مدت‌هاست کنار یک تیم است، هر روز با آن‌ها زندگی می‌کند، نوع تمرینات آن‌ها را می‌بیند اما متأسفانه بعد از گذشت ۱۶ هفته هنوز نتوانسته به یک ترکیب ایده‌آل دست پیدا کند.

دلایل شکست استقلال برابر سپاهان/ تفکرات غلظ ساپینتو و یک درخواست

مدافع سابق آبی پوشان در ادامه انتقاد از انتخاب ترکیب این تیم گفت: هر روز یک بازیکن جدید و این باعث شده تا بین بازیکنان هماهنگی و زوج‌سازی به وجود نیاید. استقلال به تفکرات ساپینتو باخت و نمی‌دانم این تفکرات تا چه زمانی در استقلال ادامه خواهد داشت.

وی در ادامه تأکید کرد: مدیرعامل استقلال به همراه اعضای هیئت مدیره باید یک تصمیم منطقی در مورد ساپینتو بگیرند، با این روند که سرمربی پرتغالی استقلال در پیش گرفته بعید می‌دانم آبی‌ها بتوانند حتی به نایب قهرمانی هم برسند. اشتباهات او در هر بازی باعث شده تا استقلال امتیاز از دست بدهد. آبی‌ها زیبا بازی نمی‌کنند، امتیاز نمی‌گیرند اما نمی‌دانم چرا سرمربی آبی پوشان اینقدر اصرار به تغییر در ترکیب هر بازی استقلال دارد.

وی در مورد مصدومان و محرومان استقلال هم گفت: درست است که مصدومیت چند بازیکن کار را برای ساپینتو سخت می‌کند اما او با توجه به گذشت چندین ماه از حضورش در استقلال باید شناخت خوبی از بازیکنان پیدا کرده باشد. برخی بازیکنان با لج‌بازی‌های او مدت‌هاست فقط تمرین می‌کنند و هیچ انگیزه‌ای هم ندارند. این اتفاق بد به استقلال ضربه‌زده و باعث شده امتیازات زیادی از دست برود.

بیانی در مورد گل‌هایی که رضایی در دیدار برابر سپاهان اصفهان دریافت کرد، عنوان کرد: جوانی و کم تجربگی کار دست رضایی داد. البته در گل دوم او به سوی توپ رفت اما ضربه پنالتی محکم بود و به گل تبدیل شد اما در خصوص گل اول کم تجربگی او باعث گل خوردن استقلال شد و حالا متوجه می‌شویم که نبود یک دروازه بان باتجربه چقدر در یک دیدار حساس تأثیرگذار است.

دلایل شکست استقلال برابر سپاهان/ تفکرات غلظ ساپینتو و یک درخواست

کارشناس فوتبال در ادامه به داوری این دیدار هم اشاره و خاطرنشان کرد: در مورد قضاوت داوری نمی‌توانم حرفی بزنم، فشار بازی زیاد بود و درگیری‌ها و زدو خوردهای فوتبالی طبیعی بود اما در یک صحنه فکر می‌کنم مغانلو زمینه اخراج را داشت، حالا استقلال برای دیدار برابر ملوان به جز چهار مصدومی که دارد، دو بازیکن دیگرش را هم به‌دلیل محرومیت از دست می‌دهد و کار برای کادر فنی سخت‌تر می‌شود.

شاهین بیانی بیان کرد: امیدوارم ساپینتو لج‌بازی‌ها را کنار گذاشته و به بازیکنانی چون آمانوف که انگیزه‌های زیادی دارند ولی در ترکیب قرار نمی‌گیرند بازی دهد تا شاید همین بازیکن که مورد غضب ساپینتو قرار گرفته، بتواند نقش تعیین کننده‌ای در دیدار برابر ملوان داشته باشد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : مهر