سرمربی تیم کشتی فرنگی جوانان معتقد است با توجه به قهرمانی این تیم در رقابت‌های جهانی بلغارستان، تمامی توجه و تمرکز مدعیان به عملکرد تیم ما در جهانی امسال خواهد بود.

به گزارش سفیرافلاک، حمید باوفا با تاکید بر اینکه مسابقات قهرمانی کشتی فرنگی جوانان کشور فقط بخشی از چرخه انتخابی این تیم بود، اظهارداشت: نفرات برتر این مسابقات باید همچنان در ادامه روند انتخابی و گزینشی تیم جوانان در رویدادهای مختلف حضور یابند و توان و شایستگی خود را نشان دهند. بدین ترتیب هیچ تضمینی برای مدعیان و تصاحب دوبنده تیم ملی جوانان برای آنان نیست.

وی افزود: تلاش من و همکارانم در کادر فنی تیم کشتی فرنگی جوانان از ابتدای حضورمان در این عرصه این بود که به استان‌ها و مدال‌آوران سال قبل رده نوجوانان و جوانان توجه کافی شود که در همین راستا به آنان سهمیه حضور در مسابقات کشوری هم داده شد. بدین ترتیب می‌توان از تمامی داشته‌ها و استعدادهای موجود بهترین استفاده را کرد و در نهایت عصاره این پتانسیل ارزشمند با حضور در اردوهای آماده سازی مهیای درخشش در میادین بین‌المللی خواهند شد.

سرمربی تیم کشتی فرنگی جوانان با اشاره به برنامه‌های این تیم گفت: چندین تورنمنت داخلی و خارجی در دستور کار ماست که بعد از آن مسابقات جام شاهد و سپس جام تختی را برای فرنگی کاران جوان در نظر گرفته‌ایم. روند کار ما کاملاً مشخص و مدون است و مطمئناً در نهایت بهترین‌ها با گذر از فیلتر اردوهای متعدد و رقابت قهرمانی آسیا، برای رقابت‌جهانی انتخاب می‌شوند.

باوفا خاطرنشان کرد: تیم کشتی فرنگی جوانان کشورمان در مسابقات جهانی بلغارستان قهرمان شد و طبیعتاً امسال نگاه مدعیان کشتی دنیا به تیم ما بیشتر است. ما هم با تمام توان و تلاش سعی داریم تمرکز خودمان را روی مسابقات جهانی و کسب بهترین نتیجه در این آوردگاه بزرگ بین‌المللی داشته باشیم. در نهایت باید گفت که تمامی میادین و مسابقات پیش رو، فقط و فقط در راستای رسیدن به اوج آمادگی کمی و کیفی کشتی گیران برای درخشش در مسابقات جهانی در نظر گرفته خواهد شد.

وی در پایان به آغاز اردوهای فرنگی کاران جوان پس از جام شاهد اشاره کرد و گفت: طبق برنامه از بهمن ماه دو مرحله اردوی آماده‌سازی را استارت می‌زنیم که این تمرینات تا پیش از تعطیلات نوروز در نظر گرفته شده است. با تمام وجود بر آن هستیم تا نفرات برتر و شایسته‌ای را برای حضور در مسابقات جهانی پیش رو آماده کنیم و در واقع شاهد ظهور کشتی‌گیران جوانی باشیم که آینده تیم ملی بزرگسالان را در بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ و ۲۰۲۸ می‌سازند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : مهر